RX 580 vs 1650S vs 5500XT

1650 Super'in tek sıkıntısı 4 GB VRAM. Cok VRAM isteyen oyunlar oynamayacaksan kesinlikle 1650S. Gerci ben her halükarda 1650S alırdım 100Watt ekran kartı.

4 GB VRAM günümüz oyunları için hala yeterli ama sınırda. Birkaç sene sonra en güncel olarak çıkan oyunlarda da ayarlar çok az kısılarak 4 GB VRAM kullanımın altına rahat bir şekilde inilebilinir. Ha kaldı ki 1650 Super veya RX 580 ile 4 GB VRAM kullanımının üstüne aman aman çıkamazsın zaten. Çipsetin gücü yetmez diye düşünüyorum. Kullanmadım ama kullanan arkadaşlar yanılmıyorsam düzeltsinler lütfen.

4 GB VRAM günümüz oyunları için hala yeterli ama sınırda. Birkaç sene sonra en güncel olarak çıkan oyunlarda da ayarlar çok az kısılarak 4 GB VRAM kullanımın altına rahat bir şekilde inilebilinir. Ha kaldı ki 1650 Super veya RX 580 ile 4 GB VRAM kullanımının üstüne aman aman çıkamazsın zaten. Çipsetin gücü yetmez diye düşünüyorum. Kullanmadım ama kullanan arkadaşlar yanılmıyorsam düzeltsinler lütfen.

Katılıyorum. Rekabetçi ağırlıklı oyunlar için 1650 Super yeterli bir tercih olacaktır güncel fiyatlardan, ben daha çok AAA oyunları seviyorum, örneğin aldığım ekran görüntüsünde sağdaki verilerden de göreceğin gibi 60+ FPS 5,5GB VRAM kullanıyor ultra ayarlarda. Tabii RX 5500XT 8GB seçmemin asıl nedeni aldığım zamanlar 1650S ile aynı fiyatta olmasıydı. AAA oyunlarda VRAM farkını hissettiriyor. Güncel fiyat farkları, yoğunlukla kullanılacak oyun tercihi vb. daha önemli tercih yaparken.
Screenshot2.jpg

RX 5500 XT alınır çünkü AMD sürücü güncellemeleri ile çok büyük FPS artışı olabiliyor onun dısında RX 5500 XT alacağım diye 8 GB RX 580 yerine 4 GB RX 5500 XT alınmaz. Güc tüketimi pek sıkıntı olmaz 3 sene boyunca 4 7 saat oynayan biri yuksek guc tuketimli kart yüzünden maximum 50 60 TL (bölgesine göre degişir) fazla para öder.

Ben 1650 Super'in 6 GB olmasını isterdim. Bence yaniliyorsun çünkü 1650SUPER çok rahat açabilir yuksek grafikleri yani 6'ya kadar çıkabilir.

Hepsi aynı performansı sergiliyor. Bu durumda diğer özelliklere bakmalısınız. Bu siteden kartın çıkış tarihinden yaydığı ısıya kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı