RX 580 vs MSI GTX 1060 vs Asus GTX 1060 vs RX 590

Sizin tercihiniz hangisi?

• MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    9

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Yaklaşık 1 ay önce alacaktım ama nasip olmadı, şu an bütçemi de ayarladım aşağıdaki kartlardan birini alacağım. Aralarında 100'er lira fark olan 4 tane ekran kartı var listemde. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Teşekkürler.

Şu anki sistem özelliklerim;
16 GB DDR3 1600MHz RAM.
i5-4690K.
MSI H97 PC Mate anakart.
600 Watt PSU.
GTX960 4 GB

1: Sapphire Radeon RX580 NITRO+ OC 8GB GDDR5 256 Bit

2: MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5

3: ASUS GeForce GTX1060 STRIX OC 6GB GDDR5

4: Sapphire RX590 Nitro+ 8GB GDDR5 256Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçemin maksimum çıktığı yer RX590 😁 Bu yüzden onu da listeme eklemek istedim. Daha yukarısına çıkmak istemiyorum. Linklerdeki satıcı mevcut ekran kartıma 600TL sayıyor. Yani alacağım ekran kartını 600TL daha ucuza alabiliyorum. Yeni ekran kartımı takasla alacağım yani.
Aslında benim de düşüncem 590'dan yana ama tek endişem fazla ısınması. Malum AMD ekran kartlarının fazla ısınması durumu da var. Nvidia kartlar bu konuda daha iyi gibi. Kasamın soğutma durumu çok iyi olmadığından listeme 1060'ı dahil ettim. Kasamda; 1 ön, 1 arka ve 2 tane üstte olmak üzere toplam 4 fan var. Tüm soğutma bu kadar. 🙂 Sapphire'nin Nitro+ modellerinin soğutma performanslarını pek bilmiyorum. Zaten bu yüzden bu konuyu açma gereksiniminde bulundum, öğrenmek için 😁
Ayrıca şuan ki mevcut sistemimi de düşünün lütfen, rx590 ile darboğaz yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı