RX 580 vs RX 5500 XT

Polat1903

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanlarda ekran kartımı değiştirme düşüncesine kapıldım ve son derece kararlıyım. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Çok pahalıya kaçamıyorum ve küçük bir araştırma sonucunda başlıkta gördüğünüz iki ekran kartını buldum, fiyatlarına göre gayet yeterli olduklarını düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Elimdeki bilgisayar özelliklerini de ekleyeceğim alta, maalesef ekstra bir parça değişimi yapamam ve sizlerden bu özelliklere ait bir bilgisayara hangi ekran kartının daha performans artışı sağlayacağını sormak istiyorum.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4G
İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4GHz
RAM: 16 GB DDR3 Dual
Anakart: Z68MA-D2HB3
Teşekkür ediyor, yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle fiyat model belirtmemişsin. 8GB a 4GB olsa ben RX580 öneririm. Güncellikten yana isen RX 5500 XT alabilirsin. Denk getirirsen RX590 SE 1300'e kadar düşüyor.

Model belirtmeyi unutmuşum dediğiniz gibi, kusura bakmayın. Bütçe olarak arttırıma gitme imkanım yok şu anlık. Bir iki kişiye sormuştum, yazılı olan ekran kartlarının var olan ekran kartının üstünde performans göstermeyeceğini veya farkı hissetmeyeceğimi söylediler. O konudaki düşüncelerinizi de merak etmekteyim.

Model belirtmeyi unutmuşum dediğiniz gibi, kusura bakmayın. Bütçe olarak arttırıma gitme imkanım yok şu anlık. Bir iki kişiye sormuştum, yazılı olan ekran kartlarının var olan ekran kartının üstünde performans göstermeyeceğini veya farkı hissetmeyeceğimi söylediler. O konudaki düşüncelerinizi de merak etmekteyim.
Arada çok fark yok doğru fiyat farkı az ise ben güncellikden yana kullanırım.
Ayrı olarak 1600₺ ye kadar 1660s bulunuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı