RX 580 vs. RX 5500XT 8 GB

Okumadığımı nereden çıkardın?
Hemen tek kanal RAM diye atlamışsınız. Okusaydınız çift kanal 16GB olduğunu anlardınız artı olarak A320 değil B450 olduğunuda anlardınız. Ayrıca PSU değiştikten sonra sistem çok iyi olacak.
RX 580 eski bir tek.
Zaten not olarak da yazmıştım kısa süre içerisinde parçaları değiştireceğim diye.

Hemen tek kanal RAM diye atlamışsınız. Okusaydınız çift kanal 16GB olduğunu anlardınız artı olarak A320 değil B450 olduğunuda anlardınız. Ayrıca PSU değiştikten sonra sistem çok iyi olacak.
RX 580 eski bir tek.
Kasa ve PSU Gamepower idi gene Gamepower, ayrıca o SSD hakkında hiç iyi şeyler duymadım.

Sistemi satın aldığımda bir süre kasada gelen PSU kullanacağım ama daha sonra elimdekini satıp daha iyi bir PSU alacağım.

Bunu yapacağına kendin topla ya da başka hazır sistem bak, niye bununla uğraşıyorsun ki?
Kendim toplamıştım zaten. RX 5500XT sistem kendi topladığım idi. Sanırım onun da SSD sıkıntılı. Birde kasa mesh alınmalı imiş.
Hepsiburada'dan toplanan sistemde bazı parçalar değişmeli.
SSD kronik sorunlu.
Kasayı değiştirmenizi öneriyorum. O markanın kasaları pek iyi değil. Mesh kasalara bakabilirsiniz.
Kasa öneriniz nedir? Aynı fiyat bandında.

Kendim toplamıştım zaten. RX 5500XT sistem kendi topladığım idi. Sanırım onun da SSD sıkıntılı. Birde kasa mesh alınmalı imiş.
Unuttum, SSD ve kasa kötü. Şöyle bir sistem topladım ve daha iyi.

İşlemci: Amd Ryzen 3 3100 3.6 - 3.9 Ghz 18mb Ön Bellek Am4 İşlemci | Trendyol

Ekran kartı: Inno3D GTX1650 SUPER Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 | En Ucuzu Akakçe

RAM: Adata XPG 8GB DDR4 3200MHz Gaming Soğutuculu CL16 Bellek (AX4U320038G16A-SR30) | En Ucuzu Akakçe (2 adet)

Anakart: https://www.hepsiburada.com/gigabyt...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.37.8

SSD: WD Green, 480GB, Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS480G2G0A: Amazon.com.tr

Kasa: MSI MAG FORGE 100M Led Fanlı ATX Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: High Power HPE 600BR A12S 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı: Amazon.com.tr

Toplam fiyat: 5430 TL, maksimum 5500 TL demiştin değil mi? Bu sistem daha iyi. Maliyetini azaltmak için SSD'yi 240 GB'a, PSU'yu da 500W'a düşürebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı