RX 580 WattMan Hatası

CryptonEFT

Centipat
Yer
Trabzon/Meydan
Daha fazla  
Merhaba, bu lanet hatayı almaktan bıktım artık. Ne yaptıysam yok, olmuyor düzelmiyor. RX 580 4 GB Sapphire Edition kullanıyorum ve ne yapsam ne etsem olmuyor düzelmiyor. Sürücülerim güncel, BIOS güncel.
Donanımlarım;
MSI A320M Pro-vh Plus ana kart
AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
650 Watt Power.
Artık bir yardım edin lütfen bıktım bıktım en sonunda yakacağım bunu.

Hatanın nasıl alındığını anlatıyorum.
Şu anda Escape From Tarkov oynuyorum. Oyuna giriş yapıp 5-10 dakika max. durduktan sonra yeşil ekran veriyor, PC reset istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun işlemci kullanıyor mu acaba? Furmark stres testi yapmanızı tavsiye ederim. Eğer yine sorun olursa ekran kartınızsa problem var diyebiliriz. Ya ısınmadır ya da psudur. Siz öncelikle bi stres testi yapın derim.

Hızlı başlatmayı kapatmayı denediniz mi ?
Denedim hocam olmadı.
Oyun işlemci kullanıyor mu acaba? Furmark stres testi yapmanızı tavsiye ederim. Eğer yine sorun olursa ekran kartınızsa problem var diyebiliriz. Ya ısınmadır ya da psudur. Siz öncelikle bi stres testi yapın derim.
Sıcaklık 60 - 70 arasında seyrediyor. Herhangi bir problem yok, Stress testinde de herhangi bir sıkıntı yok. Dediğim gibi Tarkov veya fh4 herhangi bir oyun farketmez, 10 dakika sonra pc restart istiyor yeşil ekran.
Güç kaynağının adı ne? Bu sorunun kaynağı birazda dandik güç kaynağı olabiliyor.
Güç kaynağım 650 watt Cooler masterin kasası ile gelen bi psu. Kötü değil yani iyi bir psu

Hocam o zaman psu ve ekran kartını eleyebiliriz. Bence işlemcide sorun oluşuyordur. Wattmann hatası ani kapanmadan dolayı açılışta verilen bir hata mesajı olabilir. İşlemci sıcaklığını ve kullanımını vs takip edebilir misiniz oyundayke rivaturner vb bir programla?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı