RX 580 Wattman sorunu

En yüksek performans modundan kastım mümkün olan en yüksek performans modunu seçin demekti, isimler sisteme göre değişiklik gösterebiliyor. Sisteminizin size sağladığı en yüksek performans modunu seçerseniz sorununuz azalır diye düşünüyorum çünkü bende öyle olmuştu. Örneğin benim sistemimde "Nihai Performans" gibi bir seçenek var ki bu mümkün olan en yüksek performans seçeneği.
Yüksek performans ayarından Nihai performans ayarını seçtim.
Miningle alakası yok hocam birsürü insan bu sorunu yaşıyor.Maalesef kesin bir tedavisi yok ama yabancı bir forumda bu sorunu çözen bir eleman vardı.
Tam olarak o formu biliyor musunuz ?
@Tolga Samet bir yorumunuz da belirtmişsiniz ya GTA V' de fanlar dönmüyordu diye peki herhangi bir ayar yaptınız mı ? Benim oyunlar da aldığım ısı 65-75 arası sizce normal mi ?

Kartın soğutması çok iyi, UV ile fan açmasına gerek kalmıyordu. Zero RPM açıktı. 65-75 gayet iyi. Şurada paylaştım sonuçları:

Kartın soğutması çok iyi, UV ile fan açmasına gerek kalmıyordu. Zero RPM açıktı. 65-75 gayet iyi. Şurada paylaştım sonuçları:
Hmm anladım benim pek bilgim yok da size teamviewer atsam bana yardımcı olabilir misiniz ? Bende oyunlar da 55-65 arası sonuçlar almak istiyorum.

Konuda çok basitçe anlattım aslında, bu aralar pek müsait değilim maalesef. Takıldığın bir kısım olursa yardımcı olurum.

Yüksek performans ayarından Nihai performans ayarını seçtim.

Tam olarak o formu biliyor musunuz ?
@Tolga Samet bir yorumunuz da belirtmişsiniz ya GTA V' de fanlar dönmüyordu diye peki herhangi bir ayar yaptınız mı ? Benim oyunlar da aldığım ısı 65-75 arası sizce normal mi ?
Hocam o formu maalesef bilmiyorum zaten bende bu bilgiyi Donanımhaber'de görmüştüm bir kişi daha sizin sorunuzu yaşıyordu,altına birisi yazmıştı.

Konuda çok basitçe anlattım aslında, bu aralar pek müsait değilim maalesef. Takıldığın bir kısım olursa yardımcı olurum.
Bir sıkıntı olursa, sizden yardım isteyebilirim. Bu arada ekran kartının o tuşunu bu sefer sağa aldım. Akabinde ise az önce Horizon Zero Dawn oyununda verdiği değerler gayet iyi bence :)

1603995868601.png

Alıntıladığınız mesajdaki undervoltu yaklaşık 1 ay önce yaptım. Yaptığımdan beri ne sorun ne de performans kaybı yaşadım. İşin özü AMD'nin yazılım hatalarına ek olarak Sapphire'ın gereksiz OC yapması ile uğraşıyoruz.

Alıntıladığınız mesajdaki undervoltu yaklaşık 1 ay önce yaptım. Yaptığımdan beri ne sorun ne de performans kaybı yaşadım. İşin özü AMD'nin yazılım hatalarına ek olarak Sapphire'ın gereksiz OC yapması ile uğraşıyoruz.
Banada yardım edebilir misiniz ? Ben hiç anlamıyorum da bu işlerden

Geri
Yukarı