RX 580 yüksek sıcaklık değerleri

Taha Kacar

Kilopat
Merhabalar, kartım MSI RX 580 Armor. Biliyorum ısınmasıyla ünlü bir kart fakat benim daha çok merak ettiğim undervolt. @Tolga Samet hocamın rehberindekileri aynen uygulamadım -100, -75, -50 hatta -15 bile kartın çökmesine sebep oluyor. Şunu da eklemek isterim kasanın yan penceresini tamamen açmama rağmen 85-87 derecelerde oyunlarımı oynuyorum. Sorum şu, daha iyi bir undervolt yolu var mıdır bu Armor için? Underclock mu yapmalıyım? En son Afterburner'dan Power limiti %-30 yaptım, tabii GPU clock etkilendi ama 73-75 derecelerde gezindi, oyunumda da Max 5-10 FPS oynadı ama performans kaybını kimse istemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlarımı atıyorum, aynı kartı kullanıyoruz max 75 derece görüyor dene istersen bende buradaki hocalarımın ayarlarını yapmıştım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.png
    2.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 69
  • 3.png
    3.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 68
Ayarlarımı atıyorum, aynı kartı kullanıyoruz max 75 derece görüyor dene istersen bende buradaki hocalarımın ayarlarını yapmıştım.
Deneyeyim ama zannetmiyorum stabil sonuç alacağımı.
Ayrıca yine voltaj düşürmeyi denedim eskiden ufak bi crashle kapanıyordu, şimdi fan full güçle çalışıyor görüntü gidiyor kartı çıkar tak yapana kadar açılmıyor.
Forza Horizon 4 oynadım bir problemle karşılaşmadım 70 derece dahi görmedim, umaraım böyle devam eder. Teşekkür ederim yardımın için.

Son düzenleme:
İşe yaramasına sevindim, bu ayarlar ile hiç sorun yaşamıyorum ben MSI ARMOR RX580 8GB OC versiyon benimde konuya çok iyi hakim olan arkadaşlar var sıkıntı olursa onlardan yardım istersin iyi günler..

İşe yaramasına sevindim, bu ayarlar ile hiç sorun yaşamıyorum ben MSI ARMOR RX580 8GB OC versiyon benimde konuya çok iyi hakim olan arkadaşlar var sıkıntı olursa onlardan yardım istersin iyi günler..
iyi günler, bir sorunla karşılaşırsam burada belirtirim.
Merhabalar, seyrek bir şekilde ekranda çizikler ve renkler belirip kayboluyor sanki ekran kartı bozuluyormuş gibi, otomatik yapınca düzeliyor yani sorun bu yaptığımızdan kaynaklı. Ne yapmalıyım?
voltu 1033 yaptım düzeldi, sınırda geziyormuşuz 😄
Yok hocam rocket league oynarken bir anda crash verdi kart 1035 yapmıştım voltajı diğer oyunlarda sorun yoktu bunda oldu, zannedersem voltaj yetmiyor. @Tolga Samet hocamı etiketleyip açtım konuyu fakat sizden başka kimse yardımcı olmadı.

Son düzenleme:
Funmarkta defuld ve undervoltlu denedim 3dk içinde 83'ten 81 oldu Max 81'den 78 FPS düşüklüğü oldu şu anki undervolt olmuş mu? Hiç tecrübem yok bilir kişi haberi var mı?

Son düzenleme:
Yani bir kartın herhangi bir undervolt veya manuel fan ayarı yapmadan o sıcaklıklara ulaşmaması gerekiyor. Sanırım armor modelinin bir problemi idi bu.
Evet armorun kendi sorunu fakat undervolt biraz bu kartta farz gibi bir şey. Arkadaşlara tavsiyem bir termal pad alsınlar 1mm kalınlığında ekran kartını açıp RAM'lere yapıştırsınlar. Kasanın sirkülasyonu da çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı