RX 580'den GTX 1650S'e geçilir mi?

Abi kurban olayım saçmalama RX 580 8 GB modeli 1650 Super'den aşağı kalır bir kart değil 4 GB modelide çok düşük farkla geride bendeki RX 580 ROG STRIX modeli üstüne para verseler anca 1650 Super'le değişirim

Abi kurban olayım saçmalama RX 580 8 GB modeli 1650 Super'den aşağı kalır bir kart değil 4 GB modelide çok düşük farkla geride bendeki RX 580 ROG STRIX modeli üstüne para verseler anca 1650 Super'le değişirim.

Daha iyi bir kart verecekler bir de üzerine para mı vercekler?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1650S 5 FPS daha iyi ama.

Böyle olsa dahi (ki kartların performansı oyunlara, VRAM miktarlarına, sürücülere, optimizasyona göre sık değişkenlik gösterir) elindeki kart ile alacağın kart arasındaki performans, fiyat vb. değecek bir seviyede olması lazım. Zaten 4 yıldır giriş seviyesinde adam gibi bir zıplama göremedik hala (2016'da çıkan RX 480'i baz alıyorum).

Atıyorum konu sahibi elindeki kartı ortalama 1000 TL'ye satsa neredeyse aynı performans için 600-700 TL fazla para ödeyecek. Hangi kart olursa olsun elindekini gittiği yere kadar götürüp en son gerçekten değecek (şahsen 1050 Ti'dan 5500 XT 8 GB'a geçtim performans farkı 2 kattan daha fazla) yükseltmeler en temizidir. Bu işlemcilerde de aynı. Boşuna zarar etmiş oluyorsun öbür türlü.

İnsanlar rx 580 ısınıyor dediği için kafama takıldı cevap için teşekkürler.

Isınsın o kadardan bir şey olmaz. Eğer işlemcin destekleyebilecekse (çıkınca göreceğiz) RTX 3050 gibi bir karta yükseltmeyi düşünürsün. Bu şekilde aynen devam et.

Geri
Yukarı