RX 580'e 450W PSU yeterli mi?

Enes340

Hectopat
Bu Kara Cuma indiriminden falan daha önceden beğendiğim RX 580 almak istiyorum, nelere dikkat etmem gerekiyor? PC 4-5 yıllık, 450W bir güç kaynağı var. İşlemci ile ilgili bir problem yok ancak diğer şeyleri bilmiyorum, nelere dikkat etmem gerekiyor? Yardım ederseniz sevinirim. Model:

ASUS ROG STRIX Radeon RX 580 Top Edition 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU marka/model ne? Eski ve kalitesiz bir modelse zaman içinde verimliliğini de düştüğünü hesaplarsak yeterli gelmeyebilir, yetse dahi ucu ucuna yeter. Ağır yüklerden kapanma yapabilir. Güzel bir sertifikalı 550-650W arası PSU alma vakti gelmiş gibi.
Teşekkür ederim marka'model önerin var mıdır

Son düzenleme:
Bende 550w 80+ var ve rx590 var bf1 de şuana kadar en fazla 190w harcadı 550w yeter rx590 için. Rx580 nede 500w 80+ alsan yeter rx580 alcaksan 450w 90+ gibi şey varmi yoksa sıkıntıverebilir 450w

Son düzenleme:
Bu Kara Cuma indiriminden falan daha önceden beğendiğim RX 580 almak istiyorum, nelere dikkat etmem gerekiyor? PC 4-5 yıllık, 450W bir güç kaynağı var. İşlemci ile ilgili bir problem yok ancak diğer şeyleri bilmiyorum, nelere dikkat etmem gerekiyor? Yardım ederseniz sevinirim. Model:

ASUS ROG STRIX Radeon RX 580 Top Edition 8 GB
Nelere dikkat etmem gerek hala o kısmı anlayamadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı