RX 580'e BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

berad90

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bariz bir şekilde FPS düşüşleri yaşıyorum. WattMan vız sesleri vesaire. Bir arkadaşım ekran kartı BIOS'unu güncelle dedi. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl yaparım riskleri var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam AMD Radeon RX 580 2048SP 8 GB Specs bunun driveri var mı bu benim ekran kartım bir bakar mısın?

Ekran kartının tam olarak modeli nedir? GPU-Z fotoğrafını paylaş.

Hocam AMD Radeon RX 580 2048SP 8 GB Specs bunun driveri var mı bu benim ekran kartım bir bakar mısın?

GPU-Z paylaş kısmını keyfime demiyorum, VRAM üreticine göre uyumlu BIOS araştırabilirsin. Şunu da belirteyim, WattMan problemi stabilite sorunudur; vbiosunla oynamanı tavsiye etmiyorum. Keza coil whine da VBIOS atılarak çözülecek bir sorun değil, donanımsaldır.

Öyle bir şey yok. Ekran kartın ölmüş olabilir.

Ekran kartının öldüğünü droplardan mı anladınız? Yok öyle bir şey.

GPU-Z paylaş kısmını keyfime demiyorum, VRAM üreticine göre uyumlu BIOS araştırabilirsin. Şunu da belirteyim, WattMan problemi stabilite sorunudur; vbiosunla oynamanı tavsiye etmiyorum. Keza coil whine da VBIOS atılarak çözülecek bir sorun değil, donanımsaldır.
TechPowerUp GPU-Z 2.59.0 28.04.2024 01_30_05.png

Ekran kartı driverın eski, DDU ile kaldırıp yeni sürümü kur. İlla VBIOS atacağım diyorsan 8 GB VRAM Samsung üretimi modellerinkini deneyebilirsin. Lakin işlemden önce kullandığın BIOS'un yedeğini al.

Hocam droplardan dolayı denediğim şeyler onlar😅😅😅😅

Ekran kartı driverın eski, DDU ile kaldırıp yeni sürümü kur. İlla VBIOS atacağım diyorsan 8 GB VRAM Samsung üretimi modellerinkini deneyebilirsin. Lakin işlemden önce kullandığın BIOS'un yedeğini al.

Hocam kusura bakmayın buna bakar mısınız uyuşuyor mu Afox RX 580 VBIOS

Yeni konular

Geri
Yukarı