RX 580'li sistem toplanır mı?

5000 TL bütçe ile 8 yıllık işlemci, 4 yıllık ekran kartlı ve yükseltmeye tamamen kapalı bir sistemi almanın pek mantıklı olacağını düşünmüyorum. Bir sonraki adım bu sistemi komple elden çıkarıp DDR5'e geçmek olacaksa geçici olarak idare edilebilir yoksa en az B450 anakartlı bir AMD sistem dizmek daha iyi.

5000 TL bütçe ile 8 yıllık işlemci, 4 yıllık ekran kartlı ve yükseltmeye tamamen kapalı bir sistemi almanın pek mantıklı olacağını düşünmüyorum. Bir sonraki adım bu sistemi komple elden çıkarıp DDR5'e geçmek olacaksa geçici olarak idare edilebilir yoksa en az B450 anakartlı bir AMD sistem dizmek daha iyi.
Hocam ben 16 yıllık bilgisayarı 8 yıl kullandığım için pek düşünmedim :D peki hocam önerebileceğiniz bir sistem var mı bana

Hocam ben 16 yıllık bilgisayarı 8 yıl kullandığım için pek düşünmedim :D peki hocam önerebileceğiniz bir sistem var mı bana
Ekran kartı konusunda apu bir sistem almadığın sürece eski bir ekran kartına yöneleceğin gözüküyor . Çünkü yeni nesil ekran kartları bütçenin tamamına veya bir çoğuna eşit .

Hocam işlemciyi biraz daha üst seviye alırsanız gayet iyi olur. RX 580 hala oyunlarda sıkıntı çıkarmayan, güzel bir karttır. Ama miningciler yüzünden fiyatlar uçtu biraz. :(

Ekran kartı konusunda APU bir sistem almadığın sürece eski bir ekran kartına yöneleceğin gözüküyor. Çünkü yeni nesil ekran kartları bütçenin tamamına veya birçoğuna eşit.

Evet hocam aynen öyle. Ekran kartı bütçeyi çok zorluyor. Özellikle bu dönemde. RX580'in 2. eli bile 2000 TL'den aşağısı yok.
Hocam işlemciyi biraz daha üst seviye alırsanız gayet iyi olur. RX 580 hala oyunlarda sıkıntı çıkarmayan, güzel bir karttır. Ama miningciler yüzünden fiyatlar uçtu biraz. :(

Evet hocam fiyatlar çok uçtu keşke erken davransaydım :(

Evet hocam aynen öyle. Ekran kartı bütçeyi çok zorluyor. Özellikle bu dönemde. RX580'in 2. eli bile 2000 TL'den aşağısı yok.
Benimde önerim bu şekilde fakat bütçeyi mümkünse biraz daha arttırıp 0 olarak gtx 1650 veya rx 580 alman daha iyi olacaktır . 2. el kartların 4gblık versiyonları ile geçmişte çok fazla mining yapıldı ve hala da yapılıyor alt coinler üzerine yani temizini bulman zor . Yada biraz risk alıp ileride satmak üzere idarelik 2. el olarak alabilirsin . Ama unutma benim şahsi fikrim eğer 2. el alırsan asla uzun soluklu olarak kullanmayı düşünme .

Benim de önerim bu şekilde fakat bütçeyi mümkünse biraz daha arttırıp 0 olarak GTX 1650 veya RX 580 alman daha iyi olacaktır. 2. el kartların 4 GB'lık versiyonları ile geçmişte çok fazla mining yapıldı ve hala da yapılıyor alt coinler üzerine yani temizini bulman zor. ya da biraz risk alıp ileride satmak üzere idarelik 2. el olarak alabilirsin. Ama unutma benim şahsi fikrim eğer 2. el alırsan asla uzun soluklu olarak kullanmayı düşünme.

Hocam bütçe işini bir şekilde çözerimde stoklarda kart yok sorunun büyüğü bu :(

Hocam bütçe işini bir şekilde çözerimde stoklarda kart yok sorunun büyüğü bu :(
Maalesef öyle , elinize geçen ilk fırsatı değerlendirin ve hazır sistemlere de göz atın bazen hatrı sayılır rakamlara düşebiliyorlar. Ekran kartı bulma zahmetinden de kurtulursunuz.

Maalesef öyle, elinize geçen ilk fırsatı değerlendirin ve hazır sistemlere de göz atın bazen hatrı sayılır rakamlara düşebiliyorlar. Ekran kartı bulma zahmetinden de kurtulursunuz.

Tamam hocam aklıma yazdım. Fiyatlar gerilerse hemen bakacağım. Tekrar gecikirsem 2 3 yıla zor alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı