RX 590 2. monitörü takınca donuyor

federer224

Decapat
Yeni bir monitör aldım. Eski monitör ile beraber çift kullanıyorum. Yenisini tek başına taktığımda sorun yok. Fakat ikisi birlikte takınca oyun oynarken dırr sesi geliyor. Ekranda yatay çizgiler çıkıyor ve siyah ekrandan kalıyor. Yeni monitör HDMI ile bağlı. Eskisi VGA kablosuyla gidiyor ve DP dönüştürücü ile GPU'ya bağlı. Sorun neyden kaynaklıyor olabilir? Bir şey olacak diye tekrar denemeye de çekiniyorum.

Sistem;
  • Ryzen 7 1700 işlemci
  • Sapphire Nitro RX 590 GPU
  • 2x8 16 GB 3000 MHz Corsair bellek
  • SSD
  • HDD
  • Asus B350M-A anakart
  • 600W Corsair PSU
Not: Önceden 1070 Ti kartım vardı onda sorun olmuyordu. Ama onda 2. monitörü HDMI dönüştürücü ile kullanıyordum.
Sorun ya ekran kartı çıkışında ya da dönüştürücüde gibi görünüyor. RX 590 fazla güç tüketiyor. PSU'nun yeterli gelmeme şansı var mı?
Yeni bir monitör aldım. Eski monitör ile beraber çift kullanıyorum. Yenisini tek başına taktığımda sorun yok. Fakat ikisi birlikte takınca oyun oynarken dırr sesi geliyor. Ekranda yatay çizgiler çıkıyor ve siyah ekrandan kalıyor. Yeni monitör HDMI ile bağlı. Eskisi VGA kablosuyla gidiyor ve DP dönüştürücü ile GPU'ya bağlı. Sorun neyden kaynaklıyor olabilir? Bir şey olacak diye tekrar denemeye de çekiniyorum.

Sistem;
  • Ryzen 7 1700 işlemci
  • SSD
  • HDD
  • Asus B350M-A anakart
  • 600W Corsair PSU
Not: Önceden 1070 Ti kartım vardı onda sorun olmuyordu. Ama onda 2. monitörü HDMI dönüştürücü ile kullanıyordum.
Sorun ya ekran kartı çıkışında ya da dönüştürücüde gibi görünüyor. RX 590 fazla güç tüketiyor. PSU'nun yeterli gelmeme şansı var mı?

Farklı dönüştürücü ile denedim. GPU CPU sıcaklıkları normal. Fakat fan sesi çok geliyor kasadan. Biraz temizlik yaptım. Fan sesi düşmedi.

Sistem;
  • Ryzen 7 1700 işlemci
  • SSD
  • HDD
  • Asus B350M-A anakart
  • 600W Corsair PSU

Farklı dönüştürücü ile denedim. GPU CPU sıcaklıkları normal. Fakat fan sesi çok geliyor kasadan. Biraz temizlik yaptım. Fan sesi düşmedi. Ama kapanmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı