RX 590 8 GB için işlemci önerisi

Benim de aklımda bu vardı ama anakart Max 7.nesil çalıştırıyor. Ana kartım ASRock H110M-DVS

Anakartınız nedir? 7. nesil ve 9. nesiller aynı anakartlara uyumlu oluyor.

Ölü soket ve o fiyata alınmaz.

Aynı fiyatta olan 7400'ü öneriyorsunuz fakat 9400F e ölü diyorsunuz.
Senin anakart soketlerinden haberin var mı? O anakarta 9400F takamaz. En mantıklısı 10100F ve H410 anakart alması.

Anakartını bilmiyorum ki adamın. Söylemiyor da. Bende elinde olduğunu varsayarak konuşuyorum. Ve 7. nesil Intel takabiliyorsa 9. nesilde takabilir.

Anakartınız nedir? 7. nesil ve 9. nesiller aynı anakartlara uyumlu oluyor.

Dikkat edersen işlemciye ölü demedim, sokete dedim. Ayrıca 7400'ü önermedim, illa üçünden birini alacaksa 7400 kurtarır dedim. Önce dediklerimi anlayın ondan sonra konuşalım.

Soket değiştirecek olsa aynı fiyata 10400F var. Hepsinin içinden geçer hem de multithread özelliği var 6/12 olarak. Diğerleri gibi 4/4, 6/6 değil. O paraya da alınacak en güzel işlemci.

@Rexie işlemci değil takıldığı LGA1151 soketi ölü. 3 ya da 4 işlemci nesli LGA1151 soket üzerine kuruluydu. 6. nesilden 10.nesile kadar. 10.nesil buna dahil değil.

Artık bu soket pek popüler değil. Ana kart destekleseydi 9400F alınırdı ama 7.nesil desteği olduğundan arkadaşın takabileceği en ama en iyi işlemci i7-7700K. (Konu sahibi arkadaş, en iyi bu işlemciyi takabilirsin makinene.)

Alacaksa da o atılanlar içerisinden i5-7400 alınmalı.

Bilginizi tazeleyin lütfen, bilgi yeni değilse yenileyin.
Yoksa eğer, konuşmanın manası yok, mesaj kirliliği oluyor.

En iyi şekilde açıkladığımı düşünüyorum.

Geri
Yukarı