RX 590 Ekran kartı fan ayarı

karacac

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımı yeni aldım da. Sizlere sormak istediğim bir şey var, ben pek bilmiyorum da ekran kartımın fan hızını böyle yaptım. Sizce bir şey olur mu acaba? Yani ekran kartımın fanı hızlı dönse sorun olur mu? Neden yaptım onu da diyeyim, bilgisayar geldiğinde bana açtığımda ekran kartımın fanları dönmüyordu. Ben de ayarlardan ekran kartımın fan hızını böyle yaptım. 80 olanları 50 veya 60 yapsam mı bilemedim, yoksa böyle mi dursa bir de şunu sormak istiyorum. Sıcaklık kaç olması lazım? Max oyun oynarken falan.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    45 KB · Görüntüleme: 60
Çok saçma olur fanların ömrü kısalır. Bırakın dönmesin fabrikada ona göre ayarlanıyor.
Peki ekran kartım bazen 80 dereceyi görüyor fanların hızını arttırsam daha mı iyi ?
Kasamdan dolayı bu kadar yüksek dereceleri görüyordu kasa satın aldım gerçi ama yine de öğrenmek için soruyorum.

Fan hızını 20-40-60-80-100, sıcaklığı da 30-50-60-70-75 olarak ayarlıyorum ben. En baba oyunda 76'yı filan görüyor kart en fazla. Ama burada bir tercih yaptığını unutma. Fanları fazla çalıştırmak fanların ömrünü azaltır. Daha az ısınma elde etmene karşın fanlarda böyle bir riske giriyorsun haberin olsun.

Merhabalar. Sanırım sizde XFX RX 590 kullanıyordunuz ve bir önceki "Ekran oyun oynarken kapanıyor" konusunda kendi kullandığım ayarları paylaşmıştım. O ayarları deneyebilirsiniz. Bende XFX RX 590 kullanıyorum ve o ayarlar ile ortalama 15 derece civarında düşüş elde etmiştim sıcaklıkta performans düşüşü olmadan. Yine de ayarları tekrardan paylaşıyorum görsele ekledim.

Dosya Ekleri

• Radeon ayarları 2.jpg
    Radeon ayarları 2.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 41
  • Radeon ayarları.jpg
    Radeon ayarları.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 48
Merhabalar. Sanırım sizde XFX RX 590 kullanıyordunuz ve bir önceki "Ekran oyun oynarken kapanıyor" konusunda kendi kullandığım ayarları paylaşmıştım. O ayarları deneyebilirsiniz. Bende XFX RX 590 kullanıyorum ve o ayarlar ile ortalama 15 derece civarında düşüş elde etmiştim sıcaklıkta performans düşüşü olmadan. Yine de ayarları tekrardan paylaşıyorum görsele ekledim.

Dostum ben PUBG PC sürümünü yükledim sıcaklık yüzde 84 oldu bu normal mi acaba?

Geri
Yukarı