RX 590 görüntü bozulması sorun oluşturur mu?

Arkham knight

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Sistemime yeni bir ekran kartı aldım. RX 590 kullanıyorum. PSU Xigmatek 750W Silver +80,16 GB DDR4 RAM ve Ryzen 5 1600 işlemcim var. Bilgisayarımda birçok oyun kurulu ve Ultra ayarlarda 1080p çözünürlükte 60 FPS alıyorum. Fakat sadece Shadow of the Tomb Raider oyununda daha ilk menü de görüntü bozuluyor kare kare karışık renkler çıkıyor. Kartım daha 1 haftalık ve başka hiçbir oyunda sorunum yoktu bu durum beni çok şaşırttı ve korkuttu. Kartımda arıza olabilir mi? Çünkü daha önce kullandığım GTX Titan Black kartım aynı bu şekilde karışık renkler göstererek bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile sürücüleri silip tekrar kurun. Sorun devam ederse garantiye yollamanızı öneririm. Kart şu an büyük sorun oluşturmuyor olabilir ancak 6-7 ay sonra tamamen gitmeyeceğini söyleyemeyiz.

Saçma gelebilir ama furmark testi yapıp, eğer testten başarılı geçerse sonucu buraya atar mısın?
Güveniyorsun FurMark testine? Saatlerce 3Dmark, FurMark, Aida64 ve OCCT testi yaptığım ekran kartı sadece oyunlarda hata veriyordu ve servis arıza raporu ile iade aldı.

Güveniyorsun FurMark testine, saatlerce 3Dmark, FurMark, Aida64 ve OCCT testi yaptığım ekran kartı sadece oyunlarda hata veriyordu ve servis arıza raporu ile iade aldı.
Furmark kullandığım 1-2 programdan biri. Onun dışında Prime95 var. Oda işlemci ve Rame yük bindiriyor.

Güveniyorsun FurMark testine? Saatlerce 3Dmark, FurMark, Aida64 ve OCCT testi yaptığım ekran kartı sadece oyunlarda hata veriyordu ve servis arıza raporu ile iade aldı.
Genel olarak RX590 kartlar sıkıntılı galiba. Zaten çoğu yerde RX 590 580' den daha ucuz nedenini bilmediğim sebepten dolayı. Bende kartımı bugun garantiye verdim. Altta mevcut sistem zaten. :) İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı