RX 590 görüntü bozulması sorun oluşturur mu?

Arkham knight

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Sistemime yeni bir ekran kartı aldım. RX 590 kullanıyorum. PSU Xigmatek 750W Silver +80,16 GB DDR4 RAM ve Ryzen 5 1600 işlemcim var. Bilgisayarımda birçok oyun kurulu ve Ultra ayarlarda 1080p çözünürlükte 60 FPS alıyorum. Fakat sadece Shadow of the Tomb Raider oyununda daha ilk menü de görüntü bozuluyor kare kare karışık renkler çıkıyor. Kartım daha 1 haftalık ve başka hiçbir oyunda sorunum yoktu bu durum beni çok şaşırttı ve korkuttu. Kartımda arıza olabilir mi? Çünkü daha önce kullandığım GTX Titan Black kartım aynı bu şekilde karışık renkler göstererek bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kankam biraz şans işi elektronik ya katılmıyorum ben RX580-590 almayın diyenlere 😂
O zaman sosyal olarak bir kurşun dökturelim ☺.

Yeni daha sıcacık konu 1 hafta içindekileri saymıyorum.

20191119_234244.jpg
sürücüyü ddu ile silip yükledim fakat dx12de görüntü de bozulma oluyor. Başka oyunlarda dx12de sıkıntı çıkmadı yalnızca bu oyunda problem yaşıyorum. Çok ilginç gerçekten biraz araştırdım shadow of the tomb raider dx12 sorunu yaşayan çok kimse varmış. Nvdia driverla çözmeye çalışmış hatta. Oyunun bkzuk olduğuna inanmak istiyorum.
Ayrıca oyun içinde hiç bir bozulma yok. Sadece menü kısmında esc yapıp çıkmak istediğimde ya da grafik ayarlarına girdiğimde bu bozulma oluyor. Oyuna giriyorum 1080p ultra ayarlar 60fps veriyor gerçekten çok şaşırtıcı bir durum
Sadece menü kısmında bu bozulma oluyor. Oyuna giriyorum ultra ayarlarda 1080p 60 fps veriyor. Sadece menü de görüntü bozuluyor. Çok ilginç gerçekten

Son düzenleme:
O zaman sosyal olarak bir kurşun dökturelim ☺.

Yeni daha sıcacık konu 1 hafta içindekileri saymıyorum.
Benim RX590a döktürelim :D wattman hatası almayan ben kaldım herhalde :) aaa gerçi coil whine var bende ahaha

CW'ye şükret 😂.
Arkadaşlar bugün çeşitli oyunlarda vakit geçirdim.
Batman arkham knight
Call of duty WWII
Ryse son of rome
Battlefield 1
Battlefield 5
Bu oyunları 1080p ultra ayarlarda toplam 2 saat kadar oynadım ve hiçbir sorun yaşamadım. Daha sonra basemark gpu ile ekran kartına özellikle dx12 testi yaptırdım ve overall score c9629 yazdı. Shadow of the tomb raider dx12 ile açınca yine menü de bozuk görüntü ortaya çıktı ben de artık oyunu sildim. Oyunun bozuk olduğunu düşünüyorum. Sizden son bir yorum alabilir miyim sizce kartta problem olma ihtimali hala var mı

Arkadaşlar bugün çeşitli oyunlarda vakit geçirdim.
Batman arkham knight
Call of duty WWII
Ryse son of rome
Battlefield 1
Battlefield 5
Bu oyunları 1080p ultra ayarlarda toplam 2 saat kadar oynadım ve hiçbir sorun yaşamadım. Daha sonra basemark gpu ile ekran kartına özellikle dx12 testi yaptırdım ve overall score c9629 yazdı. Shadow of the tomb raider dx12 ile açınca yine menü de bozuk görüntü ortaya çıktı ben de artık oyunu sildim. Oyunun bozuk olduğunu düşünüyorum. Sizden son bir yorum alabilir miyim sizce kartta problem olma ihtimali hala var mı
Yuksek ihtimal sizin sorun oyun. Fifa19 bende dx12 de acılmayip dx11 de açılıyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı