RX 590 GPU kullanımı %0 oluyor

Kurdum

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-19 014318.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-19 014318.png
    413,2 KB · Görüntüleme: 30
Daha önce hiç DDU kullanmadım nereden indirebilirim?
DDU kullanmak için bilgisayarı güvenli modda başlatmanız gerek. Bunun için; Windows tuşuna basın. "Bilgisayarı kapat"a basarken aynı zamanda shift tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen ekranda; Sorun giderme > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarlarına bastıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlayınca 4'e basın ve bilgisayarınız güvenli modda başlayacaktır. Bilgisayar açılınca DDU'yu çalıştırın. Karşınıza gelen ekranda AMD'yi seçtikten sonra Temizle ve Yeniden başlat ibaresine basın. Bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra da indirdiğiniz driver'ı kurun.

DDU kullanmak için bilgisayarı güvenli modda başlatmanız gerek. Bunun için; Windows tuşuna basın. "bilgisayarı kapat"a basarken aynı zamanda Shift tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen ekranda; sorun giderme > gelişmiş seçenekler > başlangıç ayarlarına bastıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlayınca 4'e basın ve bilgisayarınız güvenli modda başlayacaktır. Bilgisayar açılınca DDU'yu çalıştırın. Karşınıza gelen ekranda AMD'yi seçtikten sonra temizle ve yeniden başlat ibaresine basın. Bilgisayar kendini yeniden başlattıktan sonra da indirdiğiniz Driver'ı kurun.

DDU ile güvenli modda sürücüyü sildim şimdi sürücüyü yüklüyorum.

Böyle bir sorun aldım. Ne yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-19 020933.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-19 020933.png
    411,8 KB · Görüntüleme: 21
DDU ile güvenli modda sürücüyü sildim şimdi sürücüyü yüklüyorum.

Böyle bir sorun aldım. Ne yapmalıyım.
Hocam yeni kalktım kusuruma bakmayın uyuyakalmışım sizden haber beklerken. Windows update'yi devre dışı bırakmanızı söylemiştim aslında. Windows update internetten otomatik olarak driver indirdiği için böyle hata veriyor. Windows update'yi kapatıp DDU ile tekrardan sürücüleri kaldırdıktan sonra indirdiğiniz 22.5.1 sürücüsünü kurabilir misiniz? Böylece %100 emin olalım.

Hocam yeni kalktım kusuruma bakmayın uyuyakalmışım sizden haber beklerken. Windows Update'yi devre dışı bırakmanızı söylemiştim aslında. Windows Update internetten otomatik olarak driver indirdiği için böyle hata veriyor. Windows Update'yi kapatıp DDU ile tekrardan sürücüleri kaldırdıktan sonra indirdiğiniz 22.5.1 sürücüsünü kurabilir misiniz? Böylece %100 emin olalım.

Bu DDU da Windows Update kapatma var DDU'dan kapatsam olur mu?

windows update devre dışı bırakmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum

Son düzenleme:
DDU ile kapattıysanız işleme alınmamış olabilir Windows üzerinden kapatmayı deneyin sürücüyü kaldırdığınızdan emin olun tekrar deneyin.

DDU ile kapattıysanız işleme alınmamış olabilir Windows üzerinden kapatmayı deneyin sürücüyü kaldırdığınızdan emin olun tekrar deneyin.

DDU ile kapattım şu an sürücüyü yükledim ve kurdum oyunda test edeceğim.

22.5.1dede aynı sorun devam ediyor kullanım düşüp FPS drop yiyorum.

Eski sürücüye geri dönmeme gerek var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-19 102200.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-19 102200.png
    2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
22.5.1dede aynı sorun devam ediyor kullanım düşüp FPS drop yiyorum.

Eski sürücüye geri dönmeme gerek var mı?
22.5.1 önerildiği için ve ben de kullanıp bir sorun yaşamadım için önerdim. Son sürümlerde RX 500 serisi bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Eski sürüme dönmenize gerek yok hocam ama opsiyonel yani.

FPS drom yediğiniz oyunlar dolu bir SSD'deyse ondan kaynaklanıyor olabilir hocam. RAM'den de kaynaklanıyor olabilir. İşlemciden de olabilir. Tek tek emin olmanız lazım sorunu bulana kadar.

22.5.1 önerildiği için ve ben de kullanıp bir sorun yaşamadım için önerdim. Son sürümlerde RX 500 serisi bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Eski sürüme dönmenize gerek yok hocam ama opsiyonel yani.

FPS drom yediğiniz oyunlar dolu bir SSD'deyse ondan kaynaklanıyor olabilir hocam. RAM'den de kaynaklanıyor olabilir. İşlemciden de olabilir. Tek tek emin olmanız lazım sorunu bulana kadar.

RAM'den ya da SSD'den olduğunu nasıl anlayacağım nasıl test edebilirim.

Geri
Yukarı