RX 590 mining ayarı nasıl?

S P A C E

Hectopat
Yer
Machu Picchu
Daha fazla  
Merhaba, iyi akşamlar. Birkaç saat önce mining yapmaya başladım; hiçbir ayarla oynamadan (sadece bilgi işlem moduna aldım) kazım yapmaya başladığımda 24 mh/s ile kazıyordu. Forumlarda gezip biraz da kendim ayarlarla oynayınca aşağıdaki değerli elde ettim. Bana fazla güç tüketiyor, fazla ısınıyor ve bunlara oranla az kazım yapıyor gibi geldi. Neler yapabilirim ya da ayarlar doğru mudur?
Ayrıca Memory Clock'u 2200 ve üstüne alınca bilgisayar siyah ekrana geçiyor ve sinyal yok uyarısı alıyorum bilgisayarı yenileyince WattMan hatası görünüyor (aynısı Core clock 1200e çekilince de oluyor)
Voltage ve fan hakkında bilgim yok.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-05_024831.png
    resim_2022-01-05_024831.png
    792,7 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Benim ayarları bi' deneyin bakalım:

Benim ayarları bi' deneyin bakalım:

Sizinkileri deneyince "Wattman" hatası aldım.

Sizinkileri deneyince "Wattman" hatası aldım.
Memory Clock'u biraz düşürmeyi veya Voltaj'ı biraz artırmayı deneyin. Kartların modelleri aynı olsa bile aynı ayarlarda çalışması mümkün olmayabiliyor. Zaten ben de direkt bu ayarı bulamamıştım, yavaş yavaş deneyerek sınır değere ulaşılıyor.

Memory Clock'u biraz düşürmeyi veya Voltaj'ı biraz artırmayı deneyin. Kartların modelleri aynı olsa bile aynı ayarlarda çalışması mümkün olmayabiliyor. Zaten ben de direkt bu ayarı bulamamıştım, yavaş yavaş deneyerek sınır değere ulaşılıyor.
Memory clock şimdi 2000'de, voltaj da 0'da. Güç tüketimi 130'a düştü ama kazma hızı da 24.7'ye düştü.

Memory clock şimdi 2000'de, voltaj da 0'da. Güç tüketimi 130'a düştü ama kazma hızı da 24.7'ye düştü.
Dediğim ayarları yapmaya çalışın, bu kadar zor olmamalı. 130W ile 80W arasında fark fazla ısınma olarak gördüğünüz gibi. Kartınıza uzun vadede zarar gelmemesi için düşük sıcaklıkta yapmanız lazım bu işi. Bunun için de voltajı ve Core Clock'u düşürmeniz lazım hatırladığım kadarıyla.

Dediğim ayarları yapmaya çalışın, bu kadar zor olmamalı. 130W ile 80W arasında fark fazla ısınma olarak gördüğünüz gibi. Kartınıza uzun vadede zarar gelmemesi için düşük sıcaklıkta yapmanız lazım bu işi. Bunun için de voltajı ve Core Clock'u düşürmeniz lazım hatırladığım kadarıyla.
Core clock'u 1500'e çekince bilgisayar kapanıyor.
Daha iyi performans için kartı modlamanız lazım.
Modlamadan yapabileceğim ayarları denemek istiyorum önce.

Geri
Yukarı