RX 590 mining yapmaya değer mi?

XemK

Hectopat
Selamlar, dün RX 590 ile ETH kazmaya başladım. 22-24 mh/s arası kazım yapıyor. Sapphire Pulse 8 GB modeli herhangi bir overclock yapacağım zaman PC yeniden başlıyor sadece fan hızını arttırarak sıcaklığı 60 dereceye düşürdüm daha fazla mh/s alma şansım var mı? Günlük şu an 12 lira veriyor aylık olarak 360 TL gösteriyor yapmaya değer mi sizce? 1 ay denemek istiyorum açıkcası.

@Lee Yubin

Buradaki ayarları yap, daha fazla Mh/s alman gerek.

RX 590 için normal değerler, biraz daha fazla olabilir, kesinlikle karta önce UV yap ondan sonra kendi ayarını bul. Her kartta aynı ayarlar olmuyor. Örneğin Power limiti -35'e çekirdek hızını -200'lere al dene.

@Lee Yubin

Dostum her kartta farklı ayar yapmak gerekiyor. Kendisinin deneyerek bulması gerek.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Arkadaşlar.

@Lee Yubin

Buradaki ayarı deniyorum fakat yine de PC kendini yeniden başlatıyor.

RX 590 için normal değerler, biraz daha fazla olabilir, kesinlikle karta önce UV yap ondan sonra kendi ayarını bul. Her kartta aynı ayarlar olmuyor. Örneğin Power limiti -35'e çekirdek hızını -200'lere al dene.

Dostum her kartta farklı ayar yapmak gerekiyor. Kendisinin deneyerek bulması gerek.

Hocam maksimum Power limiti -10 kadar alabiliyorum program izin vermiyor.

Dosya Ekleri

• Letsgo.png
    Letsgo.png
    301,1 KB · Görüntüleme: 31
ETH kazarken Core Clock'u arttırmaya gerek yok, onu eksiye çekebilirsin sistemin stabil kaldığı kadar azaltabilirsin. Ben -350 kullanıyorum örneğin. Memory Clock arttırman işe yarar ancak onu yaparken de memory sıcaklıklarını HWINFO yazılımını yükleyip izleyerek ideal bir noktada bırakmalısın, çok ısınmasın. Power Limiti zaten eksi değere çekersen muhtemelen sistem kilitlenir, onun 50-70 arasında kartın stabil olduğu bir değerde kalması lazım.

ETH kazarken Core Clock'u arttırmaya gerek yok, onu eksiye çekebilirsin sistemin stabil kaldığı kadar azaltabilirsin. Ben -350 kullanıyorum örneğin. Memory clock arttırman işe yarar ancak onu yaparken de Memory sıcaklıklarını HWiNFO yazılımını yükleyip izleyerek ideal bir noktada bırakmalısın, çok ısınmasın. Power limiti zaten eksi değere çekersen muhtemelen sistem kilitlenir, onun 50-70 arasında kartın stabil olduğu bir değerde kalması lazım.

Hocam nasıl yapmalıyım değerleri. Her bir ayar denediğimde yeniden başlıyor PC. Bu konularda çok bilgili değilim affola.

Yeni konular

Geri
Yukarı