GTX 1070 mining yapmaya değer mi?

Merhabalar, EVGA'nın GTX1070 kartına sahibim. Şu anda öylesine denemek için mining yapıyorum. Fan %30'da, 70 dereceyi geçmiyor ekran kartım. Sizce yapmaya değer mi? Karta 3.900 TL verdiğimi göz önüne alırsak ortalama günde 8 saat mining yapsam getirisi ne olur?
Hocam aylık max 200 kazanırsınız.GTX 1070 gibi çok güzel bir kartınız var.Niye performansını düşürmek istiyorsunuz ki mining yaparak ?

Haha biraz araştırma yapmanızı öneririm.
Elimde 3 senedir aralıksız mining yaptığım 2080 Ti var. Gel aynı marka aynı model kartla karşılaştıralım. Ki kartımın macununu falan dahi yenilemedim. Eğer performans olarak %5'i geçkin bir fark çıkarsa kartı sana bedava vereceğim. Ha yok çıkmazsa sen de bilmediğin konular hakkında bir daha atıp tutmayacaksın. Var mısın?

Konu çok eski ama adam 70 derecede mining yaptığını söylüyor 1 kişide, o derece çok yüksek napıyorsun sen dememiş. Cidden forum aşırı garip.

Hocam aylık Max 200 kazanırsınız. GTX 1070 gibi çok güzel bir kartınız var. Niye performansını düşürmek istiyorsunuz ki mining yaparak?

Mining yapılmış ekran kartlarının performansı düşmez sadece sürekli olarak çalıştıkları için arıza vb şeylerle daha sık karşılaşılabilir diye biliyorum.

Mining yapılmış ekran kartlarının performansı düşmez sadece sürekli olarak çalıştıkları için arıza vb şeylerle daha sık karşılaşılabilir diye biliyorum.
Doğru ellerde performansı düşmüyor ancak yanlış ellerde düşecektir. Yanlış oc ayarları ve yüksek sıcaklıklar devamında da bakımsızlık performansı ileri dönemlerde ciddi etkiler. Ancak doğru kişinin ellerinde 2 sene sonrada ilk günki performansı verebilir.

Doğru ellerde performansı düşmüyor ancak yanlış ellerde düşecektir. Yanlış oc ayarları ve yüksek sıcaklıklar devamında da bakımsızlık performansı ileri dönemlerde ciddi etkiler. Ancak doğru kişinin ellerinde 2 sene sonrada ilk günki performansı verebilir.
He aynen etkiler evet. Aynen öyle. Tabii. Kesinlikle.
Adam oyun oynamıyor. 7/24 full yük mining yapıyor ve 70 derece gayet normal bir sıcaklık :D Anlıyorum hocam.
Evet gayet normal bir sıcaklık.

Geri
Yukarı