RX 590 Nitro+ fan profili önerisi

Kunkka

Hectopat
Yer
Dire
Merhaba arkadaşlar,
RX 590 Nitro+, Ryzen 5 2600 kullanmaktayım. Ekran kartı fanımın dengesiz çalıştığını düşünüyorum. Daha önceleri GTA 5 vs oynarken 1200-1300 RPM'de seyrederken şimdilerde DotA 2 vs oynarken 1700-2000 RPM civarında seyretmeye başladı. Bir fan profili oluşturmayı düşündüm ama ekran kartını kebap yapmak istemedim. Fan profili önerilerinizi veyahut çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Burada fan profili önerisi almak yerine kendiniz deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınızın sıcaklığına göre fan profili ayarlarsanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Oyun içerisindeki ekran kartı sıcaklığını da takip ettiniz mi? Ayrıca bu fan profili ayarını Radeon programı üzerinden yapacaksanız, yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 36
Onu yapmayı denedim de daha önce hiç yapmadığım için kaç derecede yüzde kaç çalıştırmalıyım hiç bilemedim.
İşte ilk başta da dediğim gibi, deneyerek kendi kartınıza göre bir fan profili oluşturmanız lazım. Radeon programı üzerinden fan profilini aktif hale getirdiğinizde kartın otomatik ayarlarında kullandığı fan yüzdesini görürsünüz. O değerlerin üstüne eklemeler yaparak başlayabilirsiniz.

Merhabalar. Burada fan profili önerisi almak yerine kendiniz deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınızın sıcaklığına göre fan profili ayarlarsanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Oyun içerisindeki ekran kartı sıcaklığını da takip ettiniz mi? Ayrıca bu fan profili ayarını Radeon programı üzerinden yapacaksanız, yaptığınız ayarların sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.
Afterburner ile yapmayı düşünüyordum.

Afterburner ile yapmayı düşünüyordum.
Afterburner programı da olur. Yalnız benim o program hakkında fazla bilgim olmadığı için bilgili arkadaşlar sizi yönlendirecektir Afterburner üzerinden fan profili oluşturma hakkında. Ben Radeon programını kullanıyorum genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı