RX 590 Nitro+ vs RTX 2060

Lemislive

Hectopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Merhabalar geçtiğimiz günlerde uygun fiyata bulduğum GTX 1070 Ti ürününü alacaktım ama kredi kart limiti sorunları ile karşılaştım ve maalesef indirimi kaçırdım. Şu anda RX 590 ile ne kadar sıcak bakmasam da performansından dolayı RTX 2060 arasında kaldım. RX 590 İtopya'da 3 oyun hediyeli (Resident Evil 2, Devil May Cry 5, Tom Clancy’s The Division 2) 1800 TL'ye satılıyor. RTX 2060 içinde BF5 veya ANTHEM oyunlarından birini veriyor ama RTX 2060'ın oyun hediyeli yani kampanyalı satış fiyatları bütçemi aşıyor çünkü RTX 2060 alırsam taksit ile almayı düşünüyorum ve faiz fiyatları ve kampanyalı sitelerdeki fiyatları normallere göre çok pahalı.

İşin kısası bu 2 karttan birini alıp 1 yıl boyunca 4-5 sene önce topladığım bir pc de idarelik kullanacağım, 1 yıl sonra kasayı işlemciyi vb yenileyeceğim (Tabi Ekran kartı HARİÇ). Şuanda Intel i5 3570k işlemci kullanıyorum 2 kartta doğal olarak darboğaz yapacak ama problem değil idarelik alıyorum ileride değiştireceğim. İşlemci büyük ihtimal Ryzen 2200 veya fiyatı düşersen Ryzen 2600 veya o kriterlerde bir işlemci ile değiştireceğim. Şuan ki durumumu ve fiyat performans olarak bu 2 karttan hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım neden kendini pc için oyun için sıkıntıya sokuyorsunki. Güçün neye yetiyorsa onu alacaksın. Bence Rx 590 al sonuçta oda yeni ve güçlü bir kart. Eminim monitöründe 1080p'dir.

Bütçeyi zorlamayacaksa RTX 2060 tercih edebilirsiniz bence. Ama RX590 da yabana atılacak kart değil. Oyun hediyeleri de gayet cazip. Oyun kodlarını satıp kartı ucuza getirebilirsiniz :)

RTX 2060 daha iyi fiyat performans konusunda. Ancak sizin durumunuzda olsam RX 570 alırdım 1 yıl boyunca darboğazlı kullanmak için o kadar para vermezdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı