RX 590 Oyuna girince cızırtı yapıyor

Arkadaşlar başlık değiştirilmiş, esasında 'hoparlörden geliyor' yazmıştım. Ses sanki oyundan geliyormuş gibi oluyor. Ekran kartından gelen herhangi bir ses yok yani.
Kasa güç kaynağınız nedir ? Kartınızı çıkarıp tekrar takın tam oturduğuna ve psudan gelen güç kablosunun iyi takıldığını kontrol ediniz eğer güç kaynagınız eski biseyse bu kartla sorun yaşatabilir.

650 Watt +80 Sertifikalı Frisby güç kaynağı kullanıyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar başlık değiştirilmiş, esasında 'hoparlörden geliyor' yazmıştım. Ses sanki oyundan geliyormuş gibi oluyor. Ekran kartından gelen herhangi bir ses yok yani.

650 Watt +80 Sertifikalı Frisby güç kaynağı kullanıyorum.
Kasanın kapağını aç bir A4 kağıdını rulo yap kulağını daya ve kasanın içindeki donanımları dinle oyunlar geçiş ekranında ya da CS:GO LoL gibi yüksek FPS veren oyunlarda dene bunu. Gezdir kulağını bakalım ekran kartından geliyor mu gelmiyor mu? Çünkü Coil Whine sesi kulaklığa vuruyor diyeni de gördüm sosyalde. Ayrıca aldığım 3 ekran kartından 2 tanesi CW li çıktı ve yaptığın tarif CW sesi ilk mesajında yüksek FPS veren bölümler de özellikle oyun geçişlerinde siyah ekranlarında FPS 2K oluyor oraları kastetmişsin. O yüzden CW dedim. Bir bak bakalım yoksa ses kartı driverını güncelle ses denetim masasından sorununu çözersin büyük ihtimalle. Donanımsal bir arıza yoksa. Sen dediğimi bir dene.

Arkadaşlar yazdıklarınız için teşekkür ederim. Ama dayanamadım kartı Vatan bilgisayar'a götürdüm. Değişim talebinde bulundum. Bakalım neler olacak. Kart servise gönderildi. Gelince Edit yapacağım.
Kasanın kapağını aç bir A4 kağıdını rulo yap kulağını daya ve kasanın içindeki donanımları dinle oyunlar geçiş ekranında ya da CS:GO LoL gibi yüksek FPS veren oyunlarda dene bunu. Gezdir kulağını bakalım ekran kartından geliyor mu gelmiyor mu? Çünkü Coil Whine sesi kulaklığa vuruyor diyeni de gördüm sosyalde. Ayrıca aldığım 3 ekran kartından 2 tanesi CW li çıktı ve yaptığın tarif CW sesi ilk mesajında yüksek FPS veren bölümler de özellikle oyun geçişlerinde siyah ekranlarında FPS 2K oluyor oraları kastetmişsin. O yüzden CW dedim. Bir bak bakalım yoksa ses kartı driverını güncelle ses denetim masasından sorununu çözersin büyük ihtimalle. Donanımsal bir arıza yoksa. Sen dediğimi bir dene.

Hocam sadece menü veya geçişlerde değil oyunun içinde de o ses geliyor kulağa. Hoparlör arızası diye düşünerek kulaklıkda da denedim aynı. Windows + D ile masaüstüne döndüğümde ses kesiliyordu. Bakalım değişim yapacaklar mı, kart şuan serviste. İlk günden böyle bir şeyin çıkması canımı sıktı açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı