Oyuna girince kasadan cızırtı sesi geliyor

insanoğlu

Picopat
Daha fazla  
Emin degilim ama sesin islemci fanından geldiğini dusunuyorum. CS:GO girdiğimde 10-15 dk kadar sonra cızırtı sesi gelmeye başlıyor. FPS sınırlaması koyarsam veya oyundan çıkarsam düzeliyor çoğu oyunda aynı şekilde ses çok rahatsız edici. Sistemi hazır şekilde Vatan Bilgisayar'dan aldım 2 ay oldu. Nasıl çözebilirim?

Ekran kartından gelen bir ses bu. Coil Whine kronik bir sorundur. Genelde servisler bu normal diyip geçiştirir. Tek mantıklı olabilecek çözüm fps kilidi koymak.

Emin degilim ama sesin islemci fanından geldiğini dusunuyorum. CS:GO girdiğimde 10-15 dk kadar sonra cızırtı sesi gelmeye başlıyor. FPS sınırlaması koyarsam veya oyundan çıkarsam düzeliyor çoğu oyunda aynı şekilde ses çok rahatsız edici. Sistemi hazır şekilde Vatan Bilgisayar'dan aldım 2 ay oldu. Nasıl çözebilirim?

Fan yaprakları bir yere sürtüyor olabilir mi?

MSI Afterburner programı ile ekran kartının fan ayarını %100 yaıp ses şiddetleniyor mu bakar mısınız? Coil whine olabilir.

Ekran kartından gelen bir ses bu. Coil whine kronik bir sorundur. Genelde servisler bu normal deyip geçiştirir. Tek mantıklı olabilecek çözüm FPS kilidi koymak.

Bu şekilde tahmin etmeniz hoş değil ses başka yerlerden gelebilir.

MSI Afterburner programı ile ekran kartının fan ayarını %100 yaıp ses şiddetleniyor mu bakar mısınız? Coil whine olabilir.

Alt-tab atınca ve fps limiti koyduğunda kesildiğini söylüyor. Ses bu kadar ani kesiliyorsa fan dahaca otomatik durma noktası için kendisini soğutamamış olur. Geriye bunları yaptığında kesilmesi için en yaygın neden olan coil whine kalıyor.

Oyuna girildiğinde devri yükseliyor yani kesinlikle fanın birinden geliyor ancak teshisi yanlış yere koyuyor olabilirsiniz. Herhangi bir benchmark çalıştırın ve kasanın içini açın sesin yoğunlaştığı yeri tespit etmeye çalışın.

Fan yaprakları bir yere sürtüyor olabilir mi?

Sanmıyorum.

Oyuna girildiğinde devri yükseliyor yani kesinlikle fanın birinden geliyor ancak teshisi yanlış yere koyuyor olabilirsiniz. Herhangi bir benchmark çalıştırın ve kasanın içini açın sesin yoğunlaştığı yeri tespit etmeye çalışın.

Benchmark herhangi bir zarar verir mi sorunsuzsa FurMark deneyebilirim.

Hayır ses şiddeti artmıyor sadece çok hafifi hava sesi geliyor ekran kartından kaynaklanmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı