RX 590 Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

Kynsia

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Estudiante
Öncelikle yeni bir sisteme sahibim. Sistem bazı oyunlarda GPU'yu az kullanıyor. Daha fazla FPS almam gerekirken düşük FPS alıyorum.
Sistemimin darboğaz yapmadığını düşünüyorum. Ekran kartı daha fazla çalışmaya ihtiyacı olmadığından dolayı kendini dengede tutuyor gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bunun bir sorun olup olmadığından emin değilim. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 5 2600
  • MSI B450 Tomahawk
  • Sapphire RX 590 OC
  • Hyperx 2x8 3000MHz
  • Samsung 970 Evo
  • FSP HD700 Hydro 700W
  • ViewSonic VX2458
Bazı oyunların, RiveTurner ve Görev Yöneticisi ile görüntüleri (Tüm oyunlar full grafik):

Dota 2: 373146373147
(Dota 2'de FPS çok dengesiz, menü kısmında FPS ve GPU kullanım oranı artıyor, oyunda düşüyor.)

CS GO: 373150373151373152

(CS GO menüye girdiğimde Dota'da olduğu gibi anlamadığım bir şekilde GPU kullanım oranı artıyor ve FPS yükseliyor, tekrar oyuna döndüğümde ise GPU kullanım oranı ve FPS düşüyor. Ayrıca bazen çözemediğim hafif ekran titremeleriyle karşılaşıyorum.)

Resident Evil 2 Remake: 373167373168373169
(Bu oyunda ekran kartını sonuna kadar kullanıyor fakat bazen CSGO'da olduğu gibi hafif ekran titremeleri yaşıyorum. Fakat bazen oyunu kapatıp açınca düzeliyor.)

Dipnot : Ekran titremelerini daha iyi tarif etmek gerekirse, monitörün herhangi bir yerine el ile hafifçe 2-3 kez ardarda dokunduğumuzda çıkan titreme gibi.. (Bazı yerlerde elektrik akımıyla alakalı olabileceği yazıyor fakat bilemedim.)
Günceldir .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı