RX 590 R5 2600X sistem düşük performans sorunu

atscan

Hectopat
  • AMD
  • MSI AX370 Gaming3 anakart
  • HyperX Fury 8 GB RAM
  • RX 590
  • 600W PSU
Böyle bir sisteme sahibim şimdi AC origins oyununda ultra high ayarlarda 30 40 FPS alıyorum çok nadir 29 falan oluyor. Başka yerden baktığımda aynı sistemle 50 60 FPS alan var aynı sorun GTA 5 oyununda da var hepsi ultrada advanced graphics dahil 30 40 bazen 45 50 oluyor aynı sistemle oynayan başka birisinde FPS benimkinden daha fazla yüksek. Bunun için çözüm yolları veya yapmam gerekenler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam peki işlemci genellikle i7 8700k 6700k arasında değişiyor videolar arasında pek fark edermi

Aksine Ryzen işlemcilerin performansı intel işlemcilere göre RAM den daha çok etkileniyor. İzlediğiniz videolarda ki performans artışından daha fazla performans artışı alacağınız kesin.

Hocam peki işlemci genellikle i7 8700k 6700k arasında değişiyor videolar arasında pek fark edermi
Hocam birde çok merak ettiğim bir şey var rx 590 ekran kartımda wattman hatası alıyorum ve fanlar sadece başlangıçta çalışıp açılınca duruyor.Bunun çözüm yolu donanımsal veya yazılımla alakalımı bilmiyorum ama ithalatçı firmanın teknik servisini aradığımda donanımsal olduğunu söylediler.Ve servise göndermemiz gerektiğini belirttiler sizin bu konu hakkkındakş görüşleriniz nelerdir?Ayrıca rx 590 almakla hatamı ettim bilmiyorum

Hocam birde çok merak ettiğim bir şey var rx 590 ekran kartımda wattman hatası alıyorum ve fanlar sadece başlangıçta çalışıp açılınca duruyor.Bunun çözüm yolu donanımsal veya yazılımla alakalımı bilmiyorum ama ithalatçı firmanın teknik servisini aradığımda donanımsal olduğunu söylediler.Ve servise göndermemiz gerektiğini belirttiler sizin bu konu hakkkındakş görüşleriniz nelerdir?Ayrıca rx 590 almakla hatamı ettim bilmiyorum

AMD kartlar hakkında çok bilgim olmasa da wattman hatasının kartın yüksek frekanslara eriştikten sonra meydana geldiğini biliyorum. Overdrive sekmesinden frekansı biraz aşağı çekip deneyin. En sağlıklısı servise vermek olacaktır.
Bence kesinlikle hata değil tabii ki ama benim kişisel tercihim Nvidia olmaktadır her zaman.

Arkadaşlar servise göndermem gerekmi sizce?
Hocam birde cod ww2 oyununda ufak ufak takılmaşar oluyor bazen sizce ısınmadan kaynaklımıdr termal macun yeni sürüldü sistem yeni işlemci soğutucusu gaz soğutmalıı sizce neden oluyor ramden kaynaklımıdr?
Arkadaşlar yani kesinlikle ramden kaynaklı diyorsunuz servise göndermem gerekiyormu?Ayrıca bazı oyunlar 1 sn takılmalar oluyor pc ısınmıyor nedeni nedir acaba
Hocam peki driver yüzünden fps düşme ihtimali varmı Ayrıca ram hızını 3200mhz yapsam sorun düzelirmi ve zararı varmıdır frekans arttırmanın

Son düzenleme:
Arkadaşlar servise göndermem gerekmi sizce?
Hocam birde cod ww2 oyununda ufak ufak takılmaşar oluyor bazen sizce ısınmadan kaynaklımıdr termal macun yeni sürüldü sistem yeni işlemci soğutucusu gaz soğutmalıı sizce neden oluyor ramden kaynaklımıdr?
Arkadaşlar yani kesinlikle ramden kaynaklı diyorsunuz servise göndermem gerekiyormu?Ayrıca bazı oyunlar 1 sn takılmalar oluyor pc ısınmıyor nedeni nedir acaba
Hocam peki driver yüzünden fps düşme ihtimali varmı Ayrıca ram hızını 3200mhz yapsam sorun düzelirmi ve zararı varmıdır frekans arttırmanın

Hocam adamlar demiş 8GB RAM yeterli değil hala onda takilma oluyot bunda takilma oluyor diyorsunuz oynadiğiniz oyunlara 8GB RAM yeterli degil tabiki düşuk FPS ve drop alirsiniz.

8 GB RAM'ı olan arkadaşlar bence düşük performans sorunu diye konu açmasınlar. Belli çünkü nedeni. Şimdi ki sistemlerde biliyorsunuz Win10 çok RAM tüketiyor bir de chrome ve arkada çalışan uygulamalar vs. LOL oynarken bile 8 GB RAM'e ulaşıyorum. PUBG'de 9,5 GB olduğu oluyor.
Dediğinizin konuyla uzaktan yakından alakası yok. Bendede aynı sorun var gibi sebebi tamamen ekran kartımın dengeli modda gibi çalışması %100 GPU değerine çıkmıyor bile 50 60 larde takılıyor ve oynadığım oyun Black Desert sağlam sistem isteyen bir oyun. Ram den dolayı aldığım droplar kasılırken çoklu slota vurduğumda bazen milisaniyelik droplar bunun sebebidir RAM . Normal oynanışa bir etkisi olmaz.
Aynı ekran kartına sahibim dediğin fan olayı kart zorlanınca aktif olur zaten boş dururken çalışmaz. Bir oyuna girip ayarlarla biraz zorlarsan sistemini çalıştığını göreceksin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı