Çözüldü RX 590 sistem Far Cry 3'te 60 civarı FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim imzamda mevcut. Eski sayılabilecek oyunları ya da hayli hayli kaldırabilecek oyunlarda zorlanıyor. Misal Far Cry 3'te 60 küsur FPS alıyorum. GTA 5'te sabit 84 derece ekran kartımın sıcaklığı. Evet kasma donma vs. yaşamıyorum fakat verebileceği performans bu değil ki bu sistemin. Nedir sorunu? Lütfen aklınıza gelen şeyleri söyleyin.

Anakart: B450M-HDV r4.0 CPU: Ryzen 5 2600 GPU: RX 590 RAM: 8 GB SSD: 480 GB

Çözüm
Ooo Rx 590 kullanan derttaşım. Peki RPM hızını nereden ayarladın? UV yi ne ayarda yaptın eksi kaç volt yani?
Kendi kullandığım ayarları görsele yüklüyorum. Ayarlar üzerinden neler yaptığıma gelecek olursam Frekans Mhz değerinin son iki kısmını 1584 ve 1524 idi onları 1490 değerine getirdim. voltaj kısmı 1150 olarak ayarlıydı ben 1040 olarak yaptım. Fan ayarlarını yükselttim. Güç limitini -5 olarak ayarladım. Ben bu ayarlar ile FPS düşüşü olmadan ortalama 10-15 derecelik düşüş elde ettim. Sizde de bu ayarlar stabil çalışır mı bilemem ama deneyebilirsiniz. Undervolt mantığının temelinde zaten deneme yanılma yöntemi ile kendi kartınız için çalışan stabil bir ayar bulmaktır. Bu dediğim ayarları MSI Afterburner ile de yapabilirsiniz fakat ben Radeon programını tercih ettim. Radeon programı üzerinden yapılan ayarların sıfırlanmaması için ise yine görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapattım.
Sistemim imzamda mevcut. Eski sayılabilecek oyunları ya da hayli hayli kaldırabilecek oyunlarda zorlanıyor. Misal Far Cry 3'te 60 küsur FPS alıyorum. GTA 5'te sabit 84 derece ekran kartımın sıcaklığı. Evet kasma donma vs. yaşamıyorum fakat verebileceği performans bu değil ki bu sistemin. Nedir sorunu? Lütfen aklınıza gelen şeyleri söyleyin.

Anakart: B450M-HDV r4.0 CPU: Ryzen 5 2600 GPU: RX 590 RAM: 8 GB SSD: 480 GB

Hocam imzamdaki sistem ile 40 FPS alıyorum(en düşükte...)
CPU: i5 2450M 2.50GHz, RAM: 6 GB ve Ekran kartı: GT525m.

Artı -3 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı