RX 590 sistem oyun oynarken dır sesi çıkartıp kapanıyor

• Konuyu başlatan d0d0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 229

d0d0

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan 1-2 ay önce yine bu konuyla ilgili bir konu açmıştım SSD'de bad sectorler vardı, SSD değiştirdim fakat sorun devam etmekte.
Sorunum şu: Oyun oynarken bilgisayarımın aniden donup, kulaklıklaysam kulaklıktan gelen dırrr veya hoparlörde isem hoparlörden gelen dırr sesi ile birden takılıp kendini yeniden başlatması, önceleri kendi yeniden başlatıyordu aslında, şimdi kendim güç kaynağını kapatmadan geri açılmıyor. Bu sorun bazen ayda 1 kez, bazen ise haftada 1-2 kez başıma geliyor. Forumda yazan her türlü şeyi denedim, ekran kartından tutunda RAM'lere kadar her şeye baktım, sorun hiçbirinde değil. Bilgisayar kapandıktan sonra Olay Görüntüleyicisi'nden aldığım Hatayı da görsele ekliyorum. Kernel Power 41 hatası.

Sistemimi görsele ekliyorum.
Bilgisayar kapandıktan sonra olan işlemlerimi de video çektim. Buradan bakabilirsiniz: Ekran mouse klavye gibi şeyler kapanıp bilgisayar çalışmaya hatta fanlar daha hızlı çalışmaya başlıyor. Bilgisayarı açtıktan sonra Pro Series yazısı yerinde renkler bozukmuş gibi oluyor.

Forumda bununla ilgili birçok konu var. Tekrar açıp hala çözemeyenler var ise yararlanabilirse çok iyi olur.
Herkese iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Kernel Power hatası çoğunlukla PSU kaynaklı olur. Aniden kapanması yetersiz güç nedeniyle oluşmuş olabilir. Farklı bir PSU ile deneyin derim.

Geri
Yukarı