RX 590 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

HaydarOzgur24

Femtopat
Öncelikle merhabalar sistemi şu şekilde yazıyım:
8 GB XPG DDR 4 3200MHz RAM 2X.
Game Power GP 650 PSU.
Gamepower mythril kasa.
ASUS B450M Dragon AMD B450 soket 4 anakart.
AMD Ryzen 5 2600X.
480GB James Donkey SSD jd480.
XFX Fatboy Core RX 590 8 GB DDR5 ekran kartı.

Sorun şu şekilde bilgisayarı Display Port ile monitöre bağlamaya çalışıyorum. Sinyal yok hatası veriyor sonra HDMI ile bağlıyorum gene aynı hatayı alıyorum. Ancak Xbox'ı HDMI ile bağlayınca monitöre bir sıkıntı yok bilgisayarı yeni aldım. Bugün geldi yardımcı olabilirseniz sevinirim. Neden bu hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

Bilgisayarı yeni aldım demişsiniz. Elinize ulaşmadan önce görüntü geliyor mu diye baktınız mı?
Eğer daha önce hiç çalıştırılmamışsa görüntünün geç gelmesi normaldir.

Öncelikle merhabalar sistemi şu şekilde yazıyım:
8 GB XPG DDR 4 3200MHz RAM 2X.
Game Power GP 650 PSU.
Gamepower mythril kasa.
ASUS B450M Dragon AMD B450 soket 4 anakart.
AMD Ryzen 5 2600X.
480GB James Donkey SSD jd480.
XFX Fatboy Core RX 590 8 GB DDR5 ekran kartı.

Sorun şu şekilde bilgisayarı Display Port ile monitöre bağlamaya çalışıyorum. Sinyal yok hatası veriyor sonra HDMI ile bağlıyorum gene aynı hatayı alıyorum. Ancak Xbox'ı HDMI ile bağlayınca monitöre bir sıkıntı yok bilgisayarı yeni aldım. Bugün geldi yardımcı olabilirseniz sevinirim. Neden bu hatayı alıyorum ne yapmalıyım?
Ekran kartının sağlam olduğundan emin olun ve kabloyu değiştirip başka kablo takın . Olmadı garantiye verip yeni ekran kartı talep edin.

Nasıl yapmam lazım peki, hiçbir şekilde görüntü ekrana gitmiyor. HDMI ilen denedim display ilen denedim.
Hocam bunu çok sebebi olabilir. Kasa içindeki bazı donanımların bağlantısını söküp teker teker deneyin. Mesela ben SSD'yi SATA1 girişinden SATA2 girişine takınca görüntü gelmişti.

Geri
Yukarı