RX 590 Sistemde ses ile birlikte takılma

takalamua

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Windows 10 64 Bit.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • CPU: Ryzen 5 2600.
  • GPU: RX590 Nitro.
  • RAM: G.Skill Ripjaws V 8 GB 3000MHz DDR4 RAM X2.
  • SSD: 120GB Kingston.
  • HDD: 1TB.
  • PSU: FSP 80+
Merhaba, öncelikle sorun sürekli olmamakla birlikte gün içinde 1 ya da 2 kez karşılaşabiliyorum. Bilgisayarı ikinci el aldım ve kasanın kendi PSU ünitesinde sıkıntı vardı. Oyunlarda ayaralar sekmesinde gezinirken bile takılmalar düşük FPS değerleriyle karşılaşıyordum ve çok ses yapıyordu. Bunu garantiye gönderip FSP80+ bir PSU aldım ve Adata SSD üzerinde sistem kuruluydu. Adata SSD'de yazma ve okumada çok sıkıntı yaşatıyordu onu da garantiye yollayıp Kingston marka SSD alıp sadece sistemi ona kurdum.
Sistem sıkıntısız çalışıyor ama bu takılmalar canımı sıkıyor, sorun ne SSD'de ne de HDD'de gibi gözüküyor. Isınma gibi bir problemle karşılaşmadım 9 tane fan ve soğuk bir oda da klima altında çalışıyor.
Oyun denemelerimde HDD'de yüklü olan CoD: Warzone çok sık olmasa da rahatsız etmeyecek düzeyde takılma, League of Legends SSD'de yüklü oynarken takılma, CS:GO HDD oynarken takılma yaşadığım başlıca oyunlar.
Bazen bu takılmalar hemen geçebiliyor ama bazen sistem kendini kapatıyor, monitörden ışık gidiyor kasa çalışmaya devam etmesine rağmen kendisini resetlemiyor.

1.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı