RX 590 sistemde videolarda kalitesiz, oyunlarda normal görüntü

MaskeliÇilek

Hectopat
Selamlar, RX590 ekran kartına sahibim. Birkaç haftadır bilgisayarımda video izlerken videoların 1080p olmasına rağmen 480-720p gibi geldiklerini fark ettim. Çok nadir bazı videolarda kaliteli görüntüler var. Kaliteyi 4K'ya çektiğimde ise bir tık daha kaliteli duruyor ancak oyunlarda ise durum tam tersi. Görüntü gayet normal ama bu durum oyunlarda da acaba kalitesiz mi ya sorusunu sordurtuyor. Ayrıca sorunun HDMI kablodan olabileceğini düşünüp, eski bir HDMI kabloyla da denedim ancak yine aynı görüntüyü aldım. Farklı monitör konusunda da evdeki TV'ye bağladım ve orada da bir fark göremedim. Sizce sorun neden kaynaklı? (driverlar güncel)

Son düzenleyen: Moderatör:
TV'de de denedim, bir fark yoktu. Ayrıca 2 farklı HDMI kablosu da denedim.

Yani internetimi yeni değiştirdim, 100mpbs indirme hızım var. Hatta şimdi bir speedtest yaptım ve 5ms, 124 mbps de download çıktı.
İlginç gerçekten. Videoları hangi tarayıcısıdan açıyorsunuz?

Vay arkadaş.
Ekran kartından olacağını zannetmiyorum ben hala, ama bi DDU ile ekran kartı driverını silip tekrar sıfırdan kurulum deneyebilirsiniz yapmadıysanız.
Maalesef o yolu da denedim... Umarım donanımsal bir sıkıntı değildir, bu sorunun üstünden 2 driver güncellemesi geçti ama hala düzelmedi. Umarım yazılımsalsa sorun, bir sonraki driver ile düzelir. İkinize de teşekkür ederim konuya ilginiz için.

Maalesef o yolu da denedim... Umarım donanımsal bir sıkıntı değildir, bu sorunun üstünden 2 driver güncellemesi geçti ama hala düzelmedi. Umarım yazılımsalsa sorun, bir sonraki driver ile düzelir. İkinize de teşekkür ederim konuya ilginiz için.
Gerçekten ilginç bir meseleymiş.
Ayrıca donanımsal olsa oyuna da etki ederdi büyük ihtimalle. Donanımsal olma ihtimaline ben neredeyse ihtimal vermiyorum.

Güncelleme: Az önce bilgisayarıma NVIDIA G210 ekran kartıyla da deneme yaptım ve sorun bu ekran kartında da var. Sanırım sorun donanımsal değil. Başka ne ile ilgili olabilir ki? İnternetimi 2 ay önce değiştirdim, indirme hızım çok çok iyi (124mpbs) ama yine de bu internetle bir alakası olabilir mi ki? Ya da TV ile normal PC monitörü arasındaki fark ciddi mi, çünkü ben TV'de denemiştim.

Geri
Yukarı