RX 590 sisteme 2000 TL monitör Tavsiyesi

@KeyN_N ortaya 1000 tane kaliteli monitör koysak, onun şusu onun busu var diye diye 0'a düşürürsünüz adam monitör alamaz. Monitörde azıcık ghosting var diye kronik sorunlu yaptınız
Dostum ne yapalım link attın diye sorunlarını söylemeyelim mi? Adam kronik sorunlu monitör mü alsın? Zahmet etmişken biraz sorunlarını araştır da öner. VA panellerin geneli zaten ghosting yapıyor bu bütçedeki, ayrıca IPS'deki netliği sana sunamıyor.
Siz de önersenize
Az daha veririm bu modellerden birini alırım. Fiyatları bir tık fazla VA'lara göre ama hak ediyor kıyaslayınca.

@KeyN_N dostum hata yaptığımız yerde tabii ki de birbirimize söyleyeceğiz fakat, bu bütçede bir monitörden kusursuz bir performans bekleyemeyiz ki, bana göre attıklarım ufacık bir ghosting olduğu için elenecek monitörler değil çünkü normal kullanımda fark edilebilecek seviyede bile değil. Zaten IPS panel olan bir link de bıraktım altına.

@KeyN_N dostum hata yaptığımız yerde tabii ki de birbirimize söyleyeceğiz fakat, bu bütçede bir monitörden kusursuz bir performans bekleyemeyiz ki, bana göre attıklarım ufacık bir ghosting olduğu için elenecek monitörler değil çünkü normal kullanımda fark edilebilecek seviyede bile değil. Zaten IPS panel olan bir link de bıraktım altına.
Hocam sorun sadece ghosting değil ki. VG24VQ modelinin başka sorunları da var. Ve ghosting rahatsız etmiyor gibi gelebilir ama özellikle hafif karanlık ve gri ortamlarda rahatsız edebiliyor. Bu sorunları bizzat ben yaşadığım için söylüyorum. Bence almışken az daha verip IPS alıp emin olmak daha mantıklı.

Samsung özellik olarak biraz daha üstün FreeSync 2 falan var içinde 27" kendisi.

Samsung Odyssey G3 alınmaz. Rtings incelemesine girin ve response time yazan yere gelin. 23 ms degerler ölçmüşler. Çok yüksek hatta rtings'de gördügüm en kötü Response Time performansı.

Bu kanalın incelemesine bakarsan şuan kullandığım c24g1 modelinde de ghosting olmaması gerekiyordu ama alası var. Ve bu monitörü bizzat arkadaşım kullanıyor ve dediğim sorunları yaşıyor. Hatta @DracheN hocam bizzat kullandığını ve bu sorunları yaşadığını söylemişti.

Aslında o monitör hakkında tam bilgim yok ama diğer attığı modeller kronik sorunlu.
Doğrudur, ghosting sorunu net vardı ASUS TUF VG24VQ modelinde. Rahatsız oluyordum öyle söyleyeyim. Tavsiye etmem.

24G2U kesinlikle ya. Başka monitör alınmaz IPS ve bu bütçede. LG 24GN falan var ama onun ayagı ve ergonomisi çok kötü. 24G2U candır. Bütçe artarsa BenQ EX2510 öneririm ama 1080p için o kadar para verilmez. Bütçe biraz daha artabilirse 240 Hz var: LENOVO LEGION Y25-25 24.5'' 240Hz 1MS FULL HD FreeSync™ Premium OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da CS:GO'da iş görür ama bence gerek yok. AOC 24G2U en mantıklı seçim olacaktır.

@KeyN_N hocama VA panel konusunda katılıyorum üzülerek. 1500-2000 arası modeller için en çok tutulan TUF VG24VQ ve AOC C24G2U'da da net ghosting sorunu var. Çok araştırdım VA panellerde maalesef özellikle bu fiyat bandında ghostingle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.

Geri
Yukarı