RX 590 sürücü güncelleme sonrası PUBG performansı düştü

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar, DDU ile AMD programını silip tekrardan 21.3.1 WHQL sürümünü indirdim ancak programlarda ve oyunlarda gözle görülür bir performans düşüşü var.

PUBG gibi bir oyunda V-Sync açıkken full 75 FPS sabit duruyordu, hiç aşağıya düşmüyordu ancak şu anda ilginç bir şekilde şehre falan baktığımda FPS 46'lara düşüyor ve PUBG'ye güncelleme gelmedi, onunla alakası yok.
Ayrıca bu sabah bilgisayarı açtığımda ekran kartının üstünde flash ışığına benzer bir ışık yanıp söndü ve bilgisayar tekrardan başladı.
Bütün hesaplarımdan beni atmıştı.

Son çare olarak formatı söylerseniz sevinirim.

Sistemim:
-Gigabyte RX590 8 GB.
-16 GB 3000 MHz RAM.
-Ryzen 5 2600.
-Gigabyte B450 S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, DDU ile AMD programını silip tekrardan 21.3.1 WHQL sürümünü indirdim ancak programlarda ve oyunlarda gözle görülür bir performans düşüşü var.

PUBG gibi bir oyunda V-Sync açıkken full 75 FPS sabit duruyordu, hiç aşağıya düşmüyordu ancak şu anda ilginç bir şekilde şehre falan baktığımda FPS 46'lara düşüyor ve PUBG'ye güncelleme gelmedi, onunla alakası yok.
Ayrıca bu sabah bilgisayarı açtığımda ekran kartının üstünde flash ışığına benzer bir ışık yanıp söndü ve bilgisayar tekrardan başladı.
Bütün hesaplarımdan beni atmıştı.

Son çare olarak formatı söylerseniz sevinirim.

Sistemim:
-Gigabyte RX590 8 GB.
-16 GB 3000 MHz RAM.
-Ryzen 5 2600.
-Gigabyte B450 S2H.
Driverları güncelledikten sonra bütün ekran kartı ayarları gider. Tekrar yapın.

Aslında çok bir fikrim yok fakat eski driverları 3.yazılım bir program ile silebilirsin çünkü onlarda performans düşüşüne sebep olabiliyor.

DDU ile sildiğimi belirttim zaten.

Aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcıları-RX 590 sağ tıklayıp özellikler-eski sürücüye dön deyin.

Eski programda hata vardı o yüzden sildim zaten.

Geri
Yukarı