RX 590 ürün değişim süreci nasıl olur?

Kadrcnx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim XFX RX 590 8 GB Fatboy ekran kartım var ve arızalandı şu an garantide. Garanti üründe yük altında kapanma, reset sorunu var dedi. Yani kısaca WattMan hatası var ürün 10. aya kadar garantisi devam etmekte fakat büyük ihtimalle yapilamayacak bir durum. Eğer yapılmaz ise RX590 sıfır olarak üretilmiyor ve para iadesi ben kabul edemem. Çünkü o zaman 1500 TL olan bu kart şu an 7'den daha fazla. O yüzden yapılmaz ise değişim talep edeceğim. Ya ona eş değer bir şey verilmesi gerekiyor, ya da üst modelini. Siteye baktığımda ellerinde XFX olarak en düşük 6600 var. Bildiğim kadarıyla değişim süreci böyle işliyor, doğru muyum? Bilgisi olan bilgi verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dedikleriniz doğru, sıkıntı çıkarırlar ise thh ye başvurun. Tek yanlış kısım aynı marka olma zorunluluğu yok diye biliyorum ancak yanlışta olabilirim.

Kart kullanılamayacak durumda değilse arada arıza yapıyorsa sat gitsin uğraşmana değmez.
Valorant ta hiç sorun yok veya nromlde sadece yüksek grafikli oyunlarda sorun çıkıyor
Para iadesi kabul etmiyorum, kartı geri yollayın deyip dışarıda çözüm aramanız en mantıklısı. Eş değer bir kartla değiştirirseler bilemem mesela 1660 Ti verelim derse havada kapın.
Bilmiyorm hafta içinde aricaz dediler
Dedikleriniz doğru, sıkıntı çıkarırlar ise thh ye başvurun. Tek yanlış kısım aynı marka olma zorunluluğu yok diye biliyorum ancak yanlışta olabilirim.
Yni tam detay bilmiyorm ama değişim zorunlu diye biliyorum

Valorant ta hiç sorun yok veya nromlde sadece yüksek grafikli oyunlarda sorun çıkıyor

Bilmiyorm hafta içinde aricaz dediler

Yni tam detay bilmiyorm ama değişim zorunlu diye biliyorum
Frekans düşürmeyi denediniz mi? RX 500 kartlarda fabrika çıkışlı OC ise WattMan hataları çok meşhurdur. Az bi frekans düşürüp, voltajı da düşürürseniz performanstan bir şey kaybetmeden, hem daha az ısınır hem de bu hataların önüne geçilebilir.

Geri
Yukarı