RX 590 ve i5 6600 Sistem %100 CPU Kullanımı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. AMD RX 590 aldım sıfır ve arkadaşımdan ikinci el i5 6600 aldım. Yalnız Rainbow Six Siexe oyununa girdiğimde fark ettim CPU %100 çalışıyor, sonra Discor'da girdiğimde bütün sesler kasılıyor. Çünkü Discord'a ayıracak yer yok. Anakart: MSI Z170A PC Mate - 8 GB RAM var. Ne yapacağım? İşlemcimi değiştirmem mi gerekiyor?

Darboğaz oluyor. İşlemciye yüklenen oyunlarda daha sık bu durum olacaktır hatta düşük fps, kasmalar, takılmalar olacaktır. İşlemciyi değiştirin kökten çözüm olarak fakat yapabileceğiniz ayarlar da var; İşlemciye yüklenen ayarları kapatın anti-aliasing gibi eğer ki fayda etmez ise çözünürlüğü yükseltin ve anti aliasing kapalı kalsın sonuç bu şekilde de aynı ise dediğim gibi işlemci değiştireceksiniz.

Sadece sende değil genel olarak böyle hocam rainbow cpu yu çok kullanıyor ayarları bir tık yukarı alırsan sorunun çözülecektir fps biraz düşer ama daha stabil bir oyun oynarsın. RX480 e bile yapıyor görüldüğü üzere :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese çok teşekkür ederim. Elimde fazladan 8 gb ram var. Taktığımda mavi ekran veriyor. Bende o 8 gb ramı çıkarttım. Ssd de var.. Farkettim ki ; Discordu açınca oyunda fps düşüş ve çıkışları artıyor baya buda takılmaya sebep oluyor. Tahminim darboğaz yapmasından yana... Çözemedim daha. Discord kapatınca sorun kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı