RX 590 Ve R5 2600 Düşük performans

FarukBaban

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle, sistem şu şekilde;

• AMD Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX 590
  • Crucial 16 GB Ram
  • Windows 10

Oyunda yüksek ayarlarda 40-90 FPS arası gezmekte. En düşükte ise yoldaş'ta 300 FPS zor görmekteyim. Oyun sırasında GPU kullanımı %100 iken CPU kullanımı %10-18 arası gezmekte. Ve GPU sıcaklığı 75'e kadar çıkarken CPU 60-65 derece arası seyretmekte. Bir terslik var gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar öncelikle, sistem şu şekilde;

• AMD Ryzen 5 2600
  • Sapphire RX 590
  • Crucial 16 GB Ram
  • Windows 10

Oyunda yüksek ayarlarda 40-90 FPS arası gezmekte. En düşükte ise yoldaş'ta 300 FPS zor görmekteyim. Oyun sırasında GPU kullanımı %100 iken CPU kullanımı %10-18 arası gezmekte. Ve GPU sıcaklığı 75'e kadar çıkarken CPU 60-65 derece arası seyretmekte. Bir terslik var gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ne güzel işte, Ekran kartın %100 ve işlemcin de düşük bir kullanımda. Bu darboğaz yemediğini gösterir.

Ryzen 5 2600 ve RX 580 ile aynı sorunu yaşadım sisteme format atıp driver'ları baştan kurup temiz bir kurulum yapınca sorun ortadan kalkmıştı.
Ayrıca BIOS güncellemeyi de unutmayın.

Driver'lar güncel mi? Virüs taraması yapar mısın?

CS:GO

Ekran kartı driverim güncel değil, WHQL versiyonu. Onun dışında diğer driverlarım güncel. Virüs taramasını başlattım Norton ile yapıyorum.
Ne güzel işte, Ekran kartın %100 ve işlemcin de düşük bir kullanımda. Bu darboğaz yemediğini gösterir.

Ama performans sıkıntısı yaşıyorum.
Ryzen 5 2600 ve RX 580 ile aynı sorunu yaşadım sisteme format atıp driver'ları baştan kurup temiz bir kurulum yapınca sorun ortadan kalkmıştı.
Ayrıca BIOS güncellemeyi de unutmayın.

BIOS güncelledim ama çözüm bulamazsam öyle yapacağım mecbur.
Bi virüs taraması bir de garanti olması için ddu ile driver silip yükleyin.

Virüs taraması yaptım, bir sıkıntı çıkmadı hocam. Başka ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Ekran kartı driverim güncel değil, WHQL versiyonu. Onun dışında diğer driverlarım güncel. Virüs taramasını başlattım Norton ile yapıyorum.

Ama performans sıkıntısı yaşıyorum.

BIOS güncelledim ama çözüm bulamazsam öyle yapacağım mecbur.

Virüs taraması yaptım, bir sıkıntı çıkmadı hocam. Başka ne önerirsiniz?
Driver silip yüklediniz mi ?

Geri
Yukarı