RX 590 ve RYZEN 2500X Sistem Kilitlenme Sorunu

iko53

Decapat
* RYZEN 2500X
* RX 590 8 GB EKRAN KARTI
* XPG PRO 11 256 GB M2 SSD
* GİGABYTE AX370 ANAKART
* 8 GB 3000 MHZ RAM
* SHARKOON 750 WATT PSU
Arkadaşlar yukarıda yazmış olduğum sistemi 26 Nisan'da Sinerji'den topladım. Sistem ilk hafta sorun yoktu fakat sonra ki hafta PC kilitlenmeye başladı. Önce PUBG Mobile'da başladı, sonra diğer oyunlara da sıçradı, daha sonra ise video ve film izlemeye kadar devam etti. Kitleniyor hiç bir şey çalışmıyor. Klavye mouse vs. direk reset atmak zorunda kalıyorum. Şimdiye kadar gözlemlediğim kadarıyla ekran kartının driverini yükleyince bunu yapıyor çünkü 2 sefer format attım. En son attığımda ekran kartı driverini yüklemeden internetten video falan izledim 1 saat hiç kitlenmedi driverini kurduğumda ise tak diye kitlendi. Sonra reset falan biliyorsunuz işte. Yeni aldığım bilgisayarı kullanamıyorum. Bununla ilgili bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
* RYZEN 2500X
* RX 590 8 GB EKRAN KARTI
* XPG PRO 11 256 GB M2 SSD
* GİGABYTE AX370 ANAKART
* 8 GB 3000 MHZ RAM
* SHARKOON 750 WATT PSU
Arkadaşlar yukarıda yazmış olduğum sistemi 26 Nisan'da Sinerji'den topladım. Sistem ilk hafta sorun yoktu fakat sonra ki hafta PC kilitlenmeye başladı. Önce PUBG Mobile'da başladı, sonra diğer oyunlara da sıçradı, daha sonra ise video ve film izlemeye kadar devam etti. Kitleniyor hiç bir şey çalışmıyor. Klavye mouse vs. direk reset atmak zorunda kalıyorum. Şimdiye kadar gözlemlediğim kadarıyla ekran kartının driverini yükleyince bunu yapıyor çünkü 2 sefer format attım. En son attığımda ekran kartı driverini yüklemeden internetten video falan izledim 1 saat hiç kitlenmedi driverini kurduğumda ise tak diye kitlendi. Sonra reset falan biliyorsunuz işte. Yeni aldığım bilgisayarı kullanamıyorum. Bununla ilgili bana yardımcı olabilecek biri var mı?
RAM'leri 3000'de kullanıyorsan XMP'yi kapatıp dene. Ben bundan dolayı yaşamıştım bu sorunu. RAM frekansından kaynaklıysa eğer 2933'ten geriye gelerek stabil çalışan değeri bul.

rami 1. slot dan çıkardım 4. slota taktım
4. Slota taktım rami ekrana görüntü gelmiyor şimdide eski yerinede takamam çünkü darkfrezer marka soğutucu var

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı