Çözüldü RX 590 ve Ryzen 5 2600 düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Scytex

Centipat
Ben 1.5 yıl önce yukarıdaki özelliklerdeki bir PC topladım ancak son 6 aydır falan oyunlarda aşırı FPS sorunu yaşıyorum. Yüksek ayarlarda RDR2 kasmıyor fakat League of Legends orta ayarlarda 40-50-60 FPS arası alıyorum. Bazı başka oyunlarda da bu sorunu yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Çok sıktı.

Çözüm
Bir deneyin bence. Sağlam, kendini kanıtlamış bir termal macun alıp videolardan izleyerek sürmenizi öneririm.

İtopya'dan almıştım oraya bir yenilemeleri için bir mail atayım olmuyorsa kendim bir denerim. Teşekkürler.
Ben 1.5 yıl önce yukarıdaki özelliklerdeki bir PC topladım ancak son 6 aydır falan oyunlarda aşırı FPS sorunu yaşıyorum. Yüksek ayarlarda RDR2 kasmıyor fakat League of Legends orta ayarlarda 40-50-60 FPS arası alıyorum. Bazı başka oyunlarda da bu sorunu yaşıyorum. Nasıl çözebilirim? Çok sıktı.
Ekran kartının termal macununu yenileyip format attım düzeldi.
Driverler güncel değil diyeceğim de nasıl RDR 2 yüksek FPS veriyorda League of Legends düşük FPS veriyor anlamadım.
Aynen.
Stok fan ile mı kullanıyorsunuz işlemciyi? Eğer öyleyse ısınma kaynaklı FPS düşmesi yaşıyor olabilirsiniz.

Sanırım öyle kullanıyorum. Nasıl çözebilirim bu duru mu?
Stok fan ile mı kullanıyorsunuz işlemciyi? Eğer öyleyse ısınma kaynaklı FPS düşmesi yaşıyor olabilirsiniz.

Fakat dediğim gibi RDR2 gibi bir oyunu yüksekte oynarken bir sıkıntı yok ama League of Legends oynayamıyorum düzgün bir şekilde. Her oyunda ısınıyor oyuna bağlı olarak ama LoL CS:GO gibi daha basit oyunlarda neden bunu yaşadığımı anlamlandıramıyorum.

Son düzenleme:
Aynen.

Sanırım öyle kullanıyorum. Nasıl çözebilirim bu duru mu?

Fakat dediğim gibi RDR2 gibi bir oyunu yüksekte oynarken bir sıkıntı yok ama League of Legends oynayamıyorum düzgün bir şekilde. Her oyunda ısınıyor oyuna bağlı olarak ama LoL CS:GO gibi daha basit oyunlarda neden bunu yaşadığımı anlamlandıramıyorum.
Çok enteresan bir şey. Termal macun yenilemeyi denediniz mi? İşlemci ve ekran kartı her ikisi de.

Yeni konular

Geri
Yukarı