RX 590 yük altında donuyor

Mehmet Güdük

Hectopat
Daha fazla  
XFX AMD Radeon RX 590 Fatboy 8 GB GDDR5 256bit DX12 Gaming ekran kartım var. Radeon'da fan ayarlarım görseldeki gibi. Herhangi bir overclock yapmıyorum. Ekran kartımın termal macunlarını 2 gün önce tazeledim. Yük altındayken (oyun oynarken) ekran kartımın fanlarının aniden durduğunu duyuyorum. Bu sırada oyunum da donuyor. 20-25 saniye sonra eski haline geliyor. 15 dakika falan sonra tekrar aynı şey yaşanıyor. Sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-04-05 170449.jpg
    Screenshot 2022-04-05 170449.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 32
Bu gibi performans sorunlarında BIOS ve Chipset'de önemlidir. Eğer yapmadıysanız BIOS ve Chipset güncellemesi de yapın. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra bir Malware taramsıda yapsanız fena olmaz. Ayırıca bu sorun genel değil mi; yani tek bir oyunda olmuyor?
Evet sorun genel. Ekran kartını zorlayan her oyunda oluyor.
Bu gibi performans sorunlarında BIOS ve Chipset'de önemlidir. Eğer yapmadıysanız BIOS ve Chipset güncellemesi de yapın. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra bir Malware taramsıda yapsanız fena olmaz. Ayırıca bu sorun genel değil mi; yani tek bir oyunda olmuyor?
Bütün dediklerinizi yaptım sorun halen daha devam ediyor.

Son düzenleme:
RX 590'a yetmeye çalışan "650 W" olduğunu iddia eden ama aslında öyle olmayan Frisby PSU'nuzun (Frisby FR-PS6580P) birkaç sorunu var gibi duruyor. Ki RX 590 için kaliteli bir 500-550 W PSU önerilmekte, ben sahip olduğunuz PSU'nun bu değeri ancak sağlayabildiğini ve uzun süre sağlayamadığını tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı