RX 590'ı satarak iyi mi yaptım?

elektrik faturasına ne kadar mı zararda bulundu fikir verebilir misin?

1 ay boyunca kazmadım, sadece aldığım değeri aylığa çevirdim. 80 Watt kadar güç tüketiyor.
Şu konuma bir bakın isterseniz:

Ayda 550 lira kadar kazandırıyor, denedim.
Hatan var 3.36 dolar bırakıyor elektirik masrafını çıkarınca yaklaşık 100 dolara tekamül ediyor 1 aylık kazım buda 840 lira falan ufak bir O.C işlemi uygulasa extra 5-10 MH arttırabilir. Buda extra 100 TL desek 940 TL etti.

Oyun performansı açısından gerçekten aşırı bir kaybınız yok. Sadece siz mining yapma şansınızı kaybettiniz o kadar. Ek olarak bir de belki 1-2 ay bekleyip 500-1000 TL fazla satma şansınızda olabilirdi ya da olmayabilirdi. Kesin değil tabii. 4-5 ay önce kimsenin dönüp bakmadığı bir kart halbuki RX 590 ama şimdi işte gel gör ki ne kadar değerli. Tuhaf dönemlerde yaşıyoruz.

Evet hocam, ne olacağı belli olmaz. Belki 1 hafta sonra Eth fiyatları düşer, alan adamın elinde kalır. Belki 1 hafta sonra daha da artar, kartların fiyatı da artar. Ayrıca mining yapmıyordum, sadece denemek için yapmıştım 4-5 gün kadar.

Yürüyen trafo satmak güzelmiş :D GTX 980 hala iyi bir kart hocam.

Ayıp oluyor hocam. En fazla 175 Watt falan çekiyordu. Sattık ama yine de yedirmem kartımı :D

Hatan var 3.36 dolar bırakıyor elektirik masrafını çıkarınca yaklaşık 100 dolara tekamül ediyor 1 aylık kazım buda 840 lira falan ufak bir O.C işlemi uygulasa extra 5-10 MH arttırabilir. Buda extra 100 TL desek 940 TL etti.

Ben baktığımda 12000 civarıydı Ethereum. En fazla 33 MH/s falan kazılır bu kartla. O yüzden hesaplamalarda değişiklik olabilir. Zaten ben kartımı mining için kullanmıyordum, oyun oynuyordum.

Almışsınız sonuçta. Burada kötü yorum yapanları umursamayın bile. Hayırlı olsun. :)

Kötü yorum yapan yok zaten, herkes fikrini belirtiyor :)
Yalan yok GTX 980 eski olmasına rağmen onun bile daha az TDP'si. :D

Evet, 165 Watt galiba o. Bakalım umarım sorunsuzdur, alan arkadaşım kendi bilgisayarında oyun da oynadı gerçi bir sıkıntı olmamış. Benim oynadığım Assetto Corsa'da da FPS değerleri RX 590 ile aynıysa fazlasıyla yetecek bana. Sadece işte eski olmasından kaynaklı sıcaklık sorunu olabilir, termal macun değişmeyle hallederim onu da.
EDIT: Kart elime ulaştı, en çok oynadığım Assetto Corsa'da deneme yaptım ve eskiden RX 590 ile 137 FPS alırken bu kart ile 161 FPS alıyorum aynı yerde. Sadece TDP'si 25-30 Watt kadar daha fazla ve biraz fazla ısındığını düşünüyorum. Termal macun değişimi yapacağım.

@Penetrator God @luthermartin @Mr. Patrick Bateman @Liberte Sergen Yani galiba iyi yapmışım :D Para kazanarak daha fazla FPS elde ettim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı