RX 590'ı satıp yerine hangi kart alınmalı?

3060 almam için benim ekran kartını 7000'e falan satmam lazım o da bayağı zor bir şey

Orası doğru ucuz ekran kartı yok artık piyasada ama problem yaşadıktan sonra değeri yok

Problem yaşama ihtimaliniz çok düşük. Kart Dual fanlı içiniz rahat olsun.

RX 590'ı çok yüksek fiyatlardan satmayı unutabilirsin o madenci devri geçti. Genel olarak bu karttan nereye geçilebilir dersen RTX 3060 ve gelecek 6600 XT'yi bekleyebilirsin. Ekran kartı yükseltmelerinde aradaki performans farkının minimum %50, ideal olarak da 2 kat olması taraftarıyım.

üzerine biraz koyma şansım var gigabyte ısınıyor dediler öyle olunca bende dual bakmaya başladım açıkçası

3060 alırsam işlemcimi de değiştirmem lazım aslında o da sıkıntı bir şey sonradan aklıma geldi ryzen 5 3500x kullanıyorum ve duyduğuma göre darboğaz yapıyormuş
R5 3600 1080P de besleyebiliyor. R5 3500X de besler kanımca.

RX 590'ı çok yüksek fiyatlardan satmayı unutabilirsin o madenci devri geçti. Genel olarak bu karttan nereye geçilebilir dersen RTX 3060 ve gelecek 6600 XT'yi bekleyebilirsin. Ekran kartı yükseltmelerinde aradaki performans farkının minimum %50, ideal olarak da 2 kat olması taraftarıyım.
rtx3060 düşünüyorum ama elimdeki ekran kartını çok pahalı bir fiyata satma şansım yok dedğiniz gibi ve üstüne işlemcimide değiştirmem gerektiği için bana baya pahalıya patlıyacak o yüzden pek tercih etmiyorum yoksa tabikide 3060 daha iyi

Geri
Yukarı