Çözüldü RX 590'lı sistem mavi ekran veriyor ve reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

easlan34

Hectopat
Yer
Ümraniye
Daha fazla  
Bilgisayarıma format attıktan sonra başlıkta belirttiğim gibi reset, mavi ekran ve oyunlarda kapatma sorunu meydana çıktı. Temiz bir Windows 10 kurulumu yaptım BIOS güncellemesi yaptım ayarları Default'a aldım oynadığım bir şey olabilir mi acaba diye. Tekrardan güncelleme ile Windows 11'e yükselttim. Şu an her şey temiz bir şekilde kuruldu. Fakat bilgisayara 2 kez format atmama rağmen bu problemi bir türlü çözemedim. RAM kullanımı özellikle Rust oynarken inanılmaz yükseliyor. R serverlara girecekken direkt oyundan atıyor. Diğer oyunlarda bir süre sonra bir anda kapatıyor. Bilgisi olup yardımcı olabilecek varsa yorumları bekliyorum. Sistem ASUS B350M Prime anakart 16 GB RAM RX590 ekran kartı.

Çözüm
Dediğiniz gibi bu parçalar zaten bu tür sıkıntılara sebep olabiliyor diye biliyorum fakat ben bu sıkıştırılmış RAM muhabbeti ile ilgili bir şey okuyup bu özelliği açmıştım ne olduysa bundan sonra oldu bana hiçbir şey anlamadım bende.

Arızaya sebep olan problemi çözdüm. BIOS'ta RAM frekans ayarları yükselmiş 2400 olması gerekirken 3000 olmuş ben 2400 yaparak çözdüm. Aynı sıkıntıyı yaşayıp araştıran arkadaşlara faydalı olabilir belki.
Dediğiniz gibi bu parçalar zaten bu tür sıkıntılara sebep olabiliyor diye biliyorum fakat ben bu sıkıştırılmış RAM muhabbeti ile ilgili bir şey okuyup bu özelliği açmıştım ne olduysa bundan sonra oldu bana hiçbir şey anlamadım bende.

Arızaya sebep olan problemi çözdüm. BIOS'ta RAM frekans ayarları yükselmiş 2400 olması gerekirken 3000 olmuş ben 2400 yaparak çözdüm. Aynı sıkıntıyı yaşayıp araştıran arkadaşlara faydalı olabilir belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı