RX 6400 ekran kartı çözünürlük 1024x768 oldu

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir ekran kartı aldım, RX 6400. bunu sistemime takmadan önce DDU ile Vega 8 dahili ekran kartımın driverlarını tamamen sildim ve ekran kartını taktım. Giriş desteklenmiyor hatası çıktı monitörde, Allah'a şükür bilgisayarımda TeamViewer yüklüydü de bilgisayarımı kontrol edebildim. Görüntü ayarlarına girdiğimde değişmeyecek şekilde 1,000 Hz ve 1024×768 piksel çözünürlükte olduğunu gördüm, driverı yükledim ve sorun çözüldü, ya TeamViewer yüklü olmasaydı 😃 sizce bu sorunun sebebi nedir?

Driver olmadığı için anakarta entegre olan ekran kartı çalıştı, benim de ekran çözünürlüğüm yok olunca o kartı kullandım PC aşırı kasıyordu.

Sebebi belli hocam. Sürücü yüklü değilse olmaz.

@Mikail Ebrinç masaüstü PC'de görüntü kablosu anakarta takılı değilse dahili ekran kartı kullanılmaz.

Merhaba, yeni bir ekran kartı aldım, RX 6400. bunu sistemime takmadan önce DDU ile Vega 8 dahili ekran kartımın driverlarını tamamen sildim ve ekran kartını taktım. Giriş desteklenmiyor hatası çıktı monitörde, Allah'a şükür bilgisayarımda TeamViewer yüklüydü de bilgisayarımı kontrol edebildim. Görüntü ayarlarına girdiğimde değişmeyecek şekilde 1,000 Hz ve 1024×768 piksel çözünürlükte olduğunu gördüm, driverı yükledim ve sorun çözüldü, ya TeamViewer yüklü olmasaydı 😃 sizce bu sorunun sebebi nedir?
Driveri yüklemedimde AOC bir monitör DP girişinden görüntü vermiyordu. HDMI ile görüntü alabiliyordum. Ayarlarında 1.1 ve 1.2 gibi bir seçenekten 1.2'den 1.1'e alınca driversiz de görüntü alabilmiştim DP girişinden. Aklıma geldi yazayım dedim :) Alakası yoktur muhtemelen driver yüklenmemiş olsa da görüntü vermesi gerekiyor aslında değişik.

Sebebi belli hocam. Sürücü yüklü değilse olmaz.

@Mikail Ebrinç masaüstü PC'de görüntü kablosu anakarta takılı değilse dahili ekran kartı kullanılmaz.
Benim kartın driver kurulu değilken de kartıma bağlayıp kullanıyordum.

Kullanırsınız zaten fakat Temel Görüntü Bağdaştırıcı olarak gözükür ve yüksek çözünürlük açılmaz.

Anakarta bağlamayı denemedim, haklısınız. Darboğazı önlemek için VSR açtım 2K yaptım, gerçekten işe yarıyor, forumda fazla bahsedilmedi bana ama tesadüfen şimdi keşfettim😃

Geri
Yukarı