RX 6400 ekran kartı Gigabyte H61M anakarta takılır mı?

Anladım teşekkürler, fakat ben internette RX 6400'ü GTX 1650 ile eş değerde olarak görmüştüm. Performansini GTX 1050 Ti ile eş değer yapan şey benim PCI-e 3 slotummu :(

(Bu arada bildiğiniz başka çok az güç çekip güçlü bir ekran kartı var mıdır acaba alternatif olarak.)

X4 veriyolunu kullandığı için kartın performansı düşüyor.
Düşük güç tüketen başka kart yok bildiğim kadarıyla. Gerek PCI-e 3.0 olsun gerek PCI-e 4.0 olsun her türlü değecektir diye düşünüyorum.

X4 veriyolunu kullandığı için kartın performansı düşüyor.
Düşük güç tüketen başka kart yok bildiğim kadarıyla. Gerek PCI-e 3.0 olsun gerek PCI-e 4.0 olsun her türlü değecektir diye düşünüyorum.

Tamamdır o zaman bu ekran kartı anakartıma takılabiliyorsa ve işlemci ile de ciddi derecede darboğazda olmuyorsa 2.el alacağım adama yazip alacağım kartı.

Son bir şey diyeceğim eğer biliyorsan adamdan FurMark testlerini istedim fakat bunlari nasıl karşılaştırıcam test sonuçlarını.

Anladım teşekkürler, fakat ben internette RX 6400'ü GTX 1650 ile eş değerde olarak görmüştüm. Performansini GTX 1050 Ti ile eş değer yapan şey benim PCI-e 3 slotummu :(

(Bu arada bildiğiniz başka çok az güç çekip güçlü bir ekran kartı var mıdır acaba alternatif olarak.)

GTX 1050 Ti ile eş değer diyenlere çok takılmayın. PCI-e 3 ile kaybına rağmen kendisi GTX 1650 ile eşdeğerdir hatta PCI-e 4 kullanıldığında bir tık üsttedir. Sadece şu var PCI-e 3 bazı oyunlarda çok fazla kayıp yaşatırken bazı oyunlarda yaşatmıyor. İsim isim şu oyunda düşük performans alırsınız diyemem fakat kart normal koşullarda 1650 seviyesinde olacaktır. Ek olarak şu var işlemcinizle darboğaz yaşayabilir, sisteminiz düşük MHz RAM desteklediği için yine ufak bir kayıp yaşayabilirsiniz.

Takılır. Ancak 4.0 olmadan tam performans vermez.

PCI-e 4 slotu dışında tam performans verememesi bu kartın en büyük dezavantajı, doğru. Fakat insanların gözünü bu konuda korkutmaya gerek yok. 2500 lira bandında ancak GT1030 alınır. Bu fiyattan satılması kendisini tam bir F/P ürünü yapıyor. PCI-e 3 slotundan yaşattığı kayıp ise "normal şartlarda" %10 civarında. Bu da, sallıyorum GTA V oyununu en yüksek ayarlarda 75 FPS oynarken 67.5 civarına düşüş demektir, giriş seviye bir karttan daha ne vaad edilmesi istenilir ki? Satıldığı fiyata ve kaybına rağmen yine çok iyi seviyeler. PCI-e 3 slotuyla bile GTX 1050 Ti'dan %25-30 daha güçlü.

PCI-e 4 slotu dışında tam performans verememesi bu kartın en büyük dezavantajı, doğru. Fakat insanların gözünü bu konuda korkutmaya gerek yok. 2500 lira bandında ancak GT1030 alınır. Bu fiyattan satılması kendisini tam bir F/P ürünü yapıyor. PCI-e 3 slotundan yaşattığı kayıp ise "normal şartlarda" %10 civarında. Bu da, sallıyorum GTA V oyununu en yüksek ayarlarda 75 FPS oynarken 67.5 civarına düşüş demektir, giriş seviye bir karttan daha ne vaat edilmesi istenilir ki? Satıldığı fiyata ve kaybına rağmen yine çok iyi seviyeler. PCI-e 3 slotuyla bile GTX 1050 Ti'dan %25-30 daha güçlü.

Bende zaten şu an GT 1030 Aero ITX 2 GB modelli kart var onu kullanıyorum. Ve RX 6400 yükselteceğim. Hatta adamdan satın alırken üstüne kendi GT 1030'umu verim üstüne biraz daha para koyup satin alacağım.

Bahsettiğiniz işlemci, RAM MHz darboğaz fazla sıkıntı yaşatmaz değil mi? 1X 8 GB 1600MHz HyperX RAM'ler var.

Bende zaten şu an GT 1030 Aero ITX 2 GB modelli kart var onu kullanıyorum. Ve RX 6400 yükselteceğim. Hatta adamdan satın alırken üstüne kendi GT 1030'umu verim üstüne biraz daha para koyup satin alacağım.

Bahsettiğiniz işlemci, RAM MHz darboğaz fazla sıkıntı yaşatmaz değil mi? 1X 8 GB 1600MHz HyperX RAM'ler var.

Hocam her halükarda GT 1030'dan iyi performans alacağınız kesin. Fakat açıkçası bazı oyunlarda darboğaz yaşayabilirsiniz. Mesela ben i7-2600K kullanmama rağmen(rağmen diyorum, kendisi eskidir fakat eski olmasına rağmen kullandığım ekran kartından daha güçlülerini besleyebiliyor) GTX 1050 karta darboğaz yaşatıyor, nadir bazı oyunlarda. Grafiği ve çözünürlüğü yüksek tuttuğunuz taktirde bazı oyunlarda hiç yaşamayabilir, bazı oyunlarda az, bazı oyunlarda ise baskın şekilde darboğaz yaşayabilirsiniz, şu an bunu oyun bazlı söylemem mümkün değil. RAM ise çift slot kullanabilme şansınız olsaydı daha iyi olurdu fakat RAM'e gelmeden önce umalım ki yüksek bir darboğaz yaşamazsınız. Zaten şu koşullarda diğer parçaları değiştirmek için bütçeniz olmadığını varsayarsak RX 6400'ten öte bir yükseltme şansınız yok. Bu arada hangi fiyata alacaksınız kartı?

Hocam her halükarda GT 1030'dan iyi performans alacağınız kesin. Fakat açıkçası bazı oyunlarda darboğaz yaşayabilirsiniz. Mesela ben i7-2600K kullanmama rağmen(rağmen diyorum, kendisi eskidir fakat eski olmasına rağmen kullandığım ekran kartından daha güçlülerini besleyebiliyor) GTX 1050 karta darboğaz yaşatıyor, nadir bazı oyunlarda. Grafiği ve çözünürlüğü yüksek tuttuğunuz taktirde bazı oyunlarda hiç yaşamayabilir, bazı oyunlarda az, bazı oyunlarda ise baskın şekilde darboğaz yaşayabilirsiniz, şu an bunu oyun bazlı söylemem mümkün değil. RAM ise çift slot kullanabilme şansınız olsaydı daha iyi olurdu fakat RAM'e gelmeden önce umalım ki yüksek bir darboğaz yaşamazsınız. Zaten şu koşullarda diğer parçaları değiştirmek için bütçeniz olmadığını varsayarsak RX 6400'ten öte bir yükseltme şansınız yok. Bu arada hangi fiyata alacaksınız kartı?

Adam 2900'e koymuş pazarlıkla 2600 civarı yaparım diye düşünüyorum. Üstüne kendi ekran kartımıda verince üstüne ne kadar para koyacağımı daha düşünmedim. GT 1030'un piyasası çok garip çünkü.

Bunlar harici şu anki tek sorunum adamın atacağı FurMark testlerini kartın gerçek değerleriyle karşılaştırıcağım. ( FurMark mantığından pek anlamıyorumda. )

Adam 2900'e koymuş pazarlıkla 2600 civarı yaparım diye düşünüyorum. Üstüne kendi ekran kartımıda verince üstüne ne kadar para koyacağımı daha düşünmedim. GT 1030'un piyasası çok garip çünkü.

Bunlar harici şu anki tek sorunum adamın atacağı FurMark testlerini kartın gerçek değerleriyle karşılaştırıcağım. ( FurMark mantığından pek anlamıyorumda. )

Hocam 3000 lira üstü modelleri de var fakat şu an kartın sıfırı 2600 civarında. İkinci ele o kadar vermenizi tavsiye etmem. Fakat yine de almakta kararlıysanız test sonucu size ulaşınca yeni bir konu açın ilgilenen olacaktır.

Hocam 3000 lira üstü modelleri de var fakat şu an kartın sıfırı 2600 civarında. İkinci ele o kadar vermenizi tavsiye etmem. Fakat yine de almakta kararlıysanız test sonucu size ulaşınca yeni bir konu açın ilgilenen olacaktır.

Adam ASUS Phoenix tek fanlı versiyonunu satıyor sanırım, Pulse olanlardan değil. Peki 2600'ye anlaştık diyelim, adama kartımı verip üstüne kaç TL daha vermemi önerirsiniz? Yani kartıma kaç TL değer biçeyim? Ben 500'e almıştım yıllar önce şu an fiyatı 1-2K arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı