RX 6400 i5-7400 sistemde darboğaz olur mu?

Eren Uncu

Centipat
Merhabalar PCI-e 3.0 destekli anakartım var işlemci karşılaştırmaları ve YouTube üzerinde bu ekran kartıyla kullanılan diğer işlemcilere baktığımda bazı videolarda %90 altına düşmeyen işlemci kullanımları gördüm tabii ki oyundan oyuna değişebiliyor bu durum fakat ben bu işlemci ile PCI-e 3.0 da çalışan bu kartta e-spor oyunlarında (CS:GO-Valorant-LoL) darboğaz olmadan kullanabilir miyim? (yeni bir işlemciye geçiş yapamam maalesef)

16 GB DDR4 2400 MHz RAM.
i5-7400 işlemci.
H110M4-C2H anakart.
120 GB Acer SSD.

Son düzenleme:
Cevabın için teşekkür ederim. Grafikleri arttırıp ekran kartına yük bindirip işlemci yükünü hafifletebilirim fakat oyunu 1024x768 ya da 1280x960 low ayarlarda oynadığım için tam olarak performansını veremeyecek sanırım.

Darboğaz olmaz.

Cevabın için teşekkür ederim. Grafikleri arttırıp ekran kartına yük bindirip işlemci yükünü hafifletebilirim fakat oyunu 1024x768 ya da 1280x960 Low ayarlarda oynadığım için tam olarak performansını veremeyecek sanırım.

Hocam CS:GO'da neden darboğaz olsun ki? Ekran kartına yük bile binmiyor.

@bonegang hocam 165 hz monitörüm varda csgo için almıştım. Csgo ekran kartı değil de işlemci oyunu ya Fps 150-200 den sonra cpu kullanımı %70 80 lere çıkıyor bilgisayar daha yeni formatlandı tüm sürücüler güncel performans ayarları yapılmış vaziyette.

Geri
Yukarı