RX 6400 için OBS kayıt bit hızı ne olmalı?

venom94

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RX 6400 4 GB ekran kartım var, bit hizim ne olmalı, 25000 yapıyorum çamur gibi oluyor, 50000 yapıyorum bu sefer de kayıt yaparken oyun donuyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6400 4 GB ekran kartım var, bit hizim ne olmalı, 25000 yapıyorum çamur gibi oluyor, 50000 yapıyorum bu sefer de kayıt yaparken oyun donuyor. :)
Bit hızından ziyade kodlayıcı ön ayarınız önemli.

Bit hızından ziyade kodlayıcı ön ayarınız önemli.
Kodlayıcı ön ayar değişmiyor ki. Sabit bir şey o. Değiştiremiyorum, ekran kartım yetmiyor sanırım ona, bit hızını 50.000 yapınca çok güzel kayıt alıyor ama donuyor oyun esnasında. Bende bandicam kullanıyorum ama obs kullanmak istiyorum.

Çıktı kısmından 1920x1080 - 60 fps seçip kodlayıcı altından "Fast" yapıp tekrar aynı değerleri verip dener misin hem çamur gibi görünmez hem akıcı olur. Eğer devam ederse "Fast" kısmını "Very Fast" yapıp tekrar dener misin? Drop yiyorsa muhtemelen medium ve üstünü seçmiş olabilirsin.

Çıktı kısmından 1920x1080 - 60 fps seçip kodlayıcı altından "Fast" yapıp tekrar aynı değerleri verip dener misin hem çamur gibi görünmez hem akıcı olur. Eğer devam ederse "Fast" kısmını "Very Fast" yapıp tekrar dener misin? Drop yiyorsa muhtemelen medium ve üstünü seçmiş olabilirsin.
Yok hocam olmuyor bir türlü. 50000 yapıyorum bu sefer oyun donuyor, o zaman net ama oyun donuyor. Bandicam kullanayım madem, ek olarak onerdigin ekran kaydı programı var mı?

Ben de RX6400 kart kullanıyorum ve bu kartla aynı anda oyun oynamak ve kayıt yapmak biraz zor o yüzden 100TL'ye küçük bir capture Card(!) aldım laptopumdan yayın ve kayıt alıyorum.

Edit: Biraz eksik olmuş, 100TL capture Card 100TL'de HDMI splitter ile hem monitörümde çıktı alıyorum hem de laptopa görüntü veriyorum kalite 1080P60FPS oluyor ama şimdilik idare eder gibi
Edit#2: Aslında böyle bir düzen kurmam bir bakıma daha iyi oldu çünkü oyun bilgisayarım tamamen oyuna odaklı kaldı ve içerisine gereksiz hiçbir şey kurmamak gerek kalmadı, Discordu da yayın bilgisayarından acıyorum yine performans artışı oluyor 200tl bu devirde çok para değil maalesef ve kesinlikle tavsiye edeceğim bir harcama

Yeni konular

Geri
Yukarı