RX 6400 monitöre dönüştürücüyle görüntü gelmiyor

Pisilikopat

Picopat
Daha fazla  
RAM
8gb ddr3
Anakart
Hk81m-k
İşlemci
i5-4440
Bilgisayarımda GT420 takılı 350 watt PSU var. İşlemcim i5 4440, anakartım HK81M-K ge VGA girişli monitörüm var. Monitörümü GT420 de VGA girişi olduğu için dönüştürücü olmadan kullanabiliyorum fakat yeni aldığım RX 6400 de VGA girişi yok, o yüzden adaptör satın aldım kasam middle Tower olduğu için ilk gelen demir uymadı. Ben de demirin karınca kadar olan vidasını bıçakla çıkarttım, biraz zor oldu ama başardım. Ekran kartını taktım çalışıyor gibi duruyordu, fanı dönüyordu ancak HDMI to VGA dönüştürücüyü takınca monitöre bağlıyorum ama monitörün ışığı kırmızı yanıyor görüntü alamıyorum ve eski ekran kartımdada HDMI girişi olduğu için onda da denemek istedim. Görüntü verdi en başta ancak birkaç dakika sonra görüntü gitti, monitörün ışığı mavi yanmaya devam etti. Ben dönüştürücüden şüpheliyim ama eksi ekran kartımın HDMI girişi senelerdir kullanılmadığın toz ve rutubetten dolayı zarar görmüşte olabilir dedim, yardıma ihtiyacım var :(

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantıklısı kolay iade seçeneği olduğu için Amazon Prime'dan tam istediğin özelliklerde direkt Kablo halinde dönüştürücülerden alıp denemen. Yani araya herhangi bir dönüştürücü vs. koyduğunda bozulma, yeterli gelmeme veya uyumsuzluk gibi şeyler yapabiliyor.

Bu kablodan bahsediyorum.

En mantıklısı kolay iade seçeneği olduğu için Amazon Prime'dan tam istediğin özelliklerde direkt kablo halinde dönüştürücülerden alıp denemen. Yani araya herhangi bir dönüştürücü vs. koyduğunda bozulma, yeterli gelmeme veya uyumsuzluk gibi şeyler yapabiliyor.

Bu kablodan bahsediyorum.

Sorun VGA kablosundaymış yeni VGA kablsu aldım ve düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı