RX 6400 oyunlarda aniden takılıyor

ahmeto897

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim şöyle:

-Intel Core i5 9400F.
-8 GB RAM 2400MHz.
-550W PSU.
-H310M anakart.
-RX6400
-120SSD 1TB hard disk.

Daha 2 hafta önce aldığım ekran kartında oyunlarda droplar yaşıyorum. Oyunlarda ani MHz düşmeşleri yaşıyorum. Bunu nasıl çözbilirim?

Merhaba arkadaşlar, sistemim şöyle:

-Intel Core i5 9400F.
-8 GB RAM 2400MHz.
-550W PSU.
-H310M anakart.
-RX6400
-120SSD 1TB hard disk.

Daha 2 hafta önce aldığım ekran kartında oyunlarda droplar yaşıyorum. Oyunlarda ani MHz düşmeşleri yaşıyorum. Bunu nasıl çözbilirim?

RAM yetmiyor olabilir hocam günümüz için 8 GB RAM yetersiz.

Genellikle ETS 2 ve GTA Online'da takılmalar yaşıyorum.

Hangi oyunlarda yasiyorsun bunu?

Raminizden kaynaklı yüksek ihtimal. Dual channel teknolojisini kullanmanız gerekiyor.

Ama RAM'ın hepsini kullanmıyor GTA'da bile Max 7GB kullanıyor sistem.

Bir de şöyle bir şey var GPU MHz bir anda düşüyor mesela 1700 MHz çalışırken bir anda 1300 falan düşüyor.

Arkadaşlar tekrardan merhaba 2 gün önce RX 6400 ekran kartımda drop sorunları yaşadığımı belirtmiştim bu sorunu şöyle çözdüm ilk önce bilgisayarımdaki ekran kartının driverları sildim ve AMD'nin kendi sayfasından RX 6400'ün ilk çıkaan driverını indirdim AMD Adrenalin Edition'u kurmadım sadece sürüyü indirdim ve drop sorunlarından kurtuldum bir de ekranda yırtılmalar oluyordu bu sorunda çözüldü ama sadece sizden bir fikir almak istiyorum bu ileride tekrar sorun yapar mı? Bu kısa süreli bir çözüm mü onu merak ettim. Sadece fikirlerinizi almak istiyorum.

@Genzonzi @DeliDivane @deadfellow

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tekrardan merhaba 2 gün önce RX 6400 ekran kartımda drop sorunları yaşadığımı belirtmiştim bu sorunu şöyle çözdüm ilk önce bilgisayarımdaki ekran kartının driverları sildim ve AMD'nin kendi sayfasından RX 6400'ün ilk çıkaan driverını indirdim AMD Adrenalin Edition'u kurmadım sadece sürüyü indirdim ve drop sorunlarından kurtuldum bir de ekranda yırtılmalar oluyordu bu sorunda çözüldü ama sadece sizden bir fikir almak istiyorum bu ileride tekrar sorun yapaarmı bu kısa süreli bir çözümmü onu merak ettim. Sadece fikirlerinizi almak istiyorum.

@Genzonzi @DeliDivane @deadfellow

Bu sorunu çözmenize sevindim AMD de driver gibi sorunlar maalesef mevcut şu anki size uygun sürümü bulduysanız ve memnunsanız onu kullanmaya devam edin güncellemeyin RAM'iniz yer yer yetersiz gelecektir onun içinde bir 8 GB RAM daha alırsanız iyi oluraynı CL aynı MHz olmasına dikkat edin.

Hocam bu sorunu çözdüm sayılır ama bir tek Ets 2 ve Gta 5 de drop var onu tam anlamadım mesala forza 4 de bile 0 dropla aralıksız 4 saat oynadığımı bilirim ama bu belirttiğim oyunlarda fazla drop yiyiyorum.

@Berk Chelik

Ama RAM'ın hepsini kullanmıyor GTA'da bile Max 7GB kullanıyor sistem.

Dostum daha ne kullanacak zaten sınırda zaten 8 GB RAM'in var diye 8'ini kullanmaz ki arkada çalışan uygulamalar vs var Windows'un kullandıgı miktar var vs. sistem RAM darbogazı yaşıyor ekran kartı performans vermek istiyor ama RAM'den dolayı kısıtlama yiyor MHz düşmesi ondan kaynaklı bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı