RX 6400 oyunlarda aniden takılıyor

ahmeto897

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim şöyle:

-Intel Core i5 9400F.
-8 GB RAM 2400MHz.
-550W PSU.
-H310M anakart.
-RX6400
-120SSD 1TB hard disk.

Daha 2 hafta önce aldığım ekran kartında oyunlarda droplar yaşıyorum. Oyunlarda ani MHz düşmeşleri yaşıyorum. Bunu nasıl çözbilirim?

Yukarıda yazdım hocam.
Bu sorun çok ilginç ve monitörden kaynaklanma payı var. Başka bir monitörde denedinizmi? Televizyonda falan.

Bu sorun çok ilginç ve monitörden kaynaklanma payı var. Başka bir monitörde denedinizmi? Televizyonda falan.
Discord hesabınız var ise beni ekleyin sizinle detaylı konuşmak isterim bu drop sorunu hakkında. Discord: waytner (etiket yok)

Discord hesabınız var ise beni ekleyin sizinle detaylı konuşmak isterim bu drop sorunu hakkında. Discord: waytner (etiket yok)
Maalesef discord kullanmıyorum hocam, neyden kaynaklandığını bende çözemedim ama en azından bir kaç oyunu düzgün oynayabiliyorum artık.

Bende bazı oyunlarda işe yarayan bir çözüm buldum sanırım. Girdiğim oyunda görev yönetisinden işlemci önceliğini yükseğe alıp, benzeşmeye ayarla diyorum sonra CPU 0'ı kapatıp tekrar açıp tamam a basıyorum. Yabancı bir videoda görmüştüm bunu ve bazı oyunlarda cidden de işe yaradı.

Hocam Windows 11 kullanıyorum nasıl yapacağımı bulamadım acaba müsait bir zamanınızda ekran kaydı ile nasıl yaptığınızı paylaşabilir misiniz? Görev Yöneticisi'ni açıyorum ama sonra dediğiniz kısmı bulamadım bir türlü.

Hocam Windows 11 kullanıyorum nasıl yapacağımı bulamadım acaba müsait bir zamanınızda ekran kaydı ile nasıl yaptığınızı paylaşabilir misiniz? Görev Yöneticisi'ni açıyorum ama sonra dediğiniz kısmı bulamadım bir türlü.
Discord'dan ekle beni göstereyim. Yukarıda yazmıştım.

Maalesef discord kullanmıyorum hocam, neyden kaynaklandığını bende çözemedim ama en azından bir kaç oyunu düzgün oynayabiliyorum artık.
@ahmeto897 @Berk Chelik sorunu ben kendimce çözdüm. Uzun süre Valorant ve GTA 5 üzerinde testleri yaptım ve masaüstünde veya oyun içerisinde ekran kartından kaynaklanan bir takılma sorunu yaşamadım. Size de hemen anlatayım deneyin isterseniz:

ASUS'un sitesinden 22.4.2 sürümünü indirdim. Kurulumdan hemen sonra bilgisayarı kapatıp, BIOS ayarlarından "Re-Size BAR Support" ve "Above 4G Decoding" isimli seçenekleri etkin hale getirip, çıkış yaptım. Masaüstüne geldiğimde, AMD Adrenaline Edition yazılımını açıp, arama kısmına SAM yazarak seçenek olarak karşıma çıkan Smart Access Memory ayarını etkin hale getirip, sistemi tekrar yeniden başlattım ve sorun tamamen çözüldü. Umarım sizinde işinize yarar. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı