RX 6400 sistemde güvenli moda girmek sorun olur mu?

Nagu

Hectopat
RAM
Gskill Aegis 8GB Ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba 1TB
Ekran kartı
RX 6400
Anakart
H110m Pro-VD
Arkadaşlar bugün gelen yeni ekran kartımda zannediyorum ki dönüştürücü kaynaklı sorunlar yaşadım. Sürekli ekran siyah olup gidip geliyordu mecburen 3-4 defa reset atmak zorunda kaldık. Bizde driverdan olabileceğini düşünüp güvenli moddan driver silecektik ancak güvenli moda geçemedik bir türlü ve arkadaşım Microsoft'un kendi sitesinde "önce 10 saniye kapatma tuşuna basılı tutun daha sonra açma tuşuna basın logo gelir gelmez tekrar kapatma tuşuna basın ve bunu 3 kere tekrarlayın." diyordu her ne kadar içim el vermese de arkadaşım yaptı. Soruma gelecek olursam bu yapılan işlemlerin ekran kartına veya diğer bileşenlere zararı dokunur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olacağını sanmıyorum fakat güvenli modda ekran kartı sürücüsünü silmenin de bir etkisi yok. DDU indirip silebilirsiniz normal bir şekilde.

Uygun bir başlık bulamamıştım saçma bir şey yazmış olsam gerek ki moderatör başlığı değiştirmiş ancak o da konu ile alakasız olmuş birazcık. Hocam güvenli modun amacı ekrana görüntü almaktı nitekim öylede oldu güvenli moddan dddu ile sildik yoksa ekran gelmiyordu saniyede bir gelip gittiği için. Bende korktum 3 kere tam açılacakken tustan kapatınca ekran kartının daha ilk gününde zarar geldi mi acaba diye düşünmüştüm.

Geri
Yukarı